Plodné dny výpočet

Otázku položila: Anonymní uživatelka #37980 15.1.2011 15:01

Ahoj,
tak jsem před chvíli byla u kamarádky a celou mě domotala.. :-)) Takže bych potřebovala utvrdit v tom, že já to říkám a počítám správně... Menstruační cyklus se počítá od prvního dne menstruce.. tj.když je například 1.1. tak od toho dne se to počítá do začátku té příští že?? A přibližně v polovině cyklu nastávají plodné dny - ovulace.. kamarádka tvrdí, že se cyklus počítá od konce ms, ale tak to není že??? Jinak se chci ještě optat, když je cyklus 29dní, tak ovulace by měla být 14den, nebo až 15den. Mockrát děkuji za odpověďi.. Totálně mě zmátla kačena jedna.. :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ano, má pravdu. Prvním dnem cyklu je 1. den menstruace. Kdy máš ovulaci, to nevím, na internetu ti kalkulačky spočítají přesně prostřední den, ale každý to má jindy.

  • Ahoj, ano ty to počítáš správně, cyklus se počítá od prvního dne MS :o)a ovulka je u každýho jinak, někdo ji má uprostřed cyklu, ale není to pravidlem :o)

  • Tvá kamarádka možná myslela, že ovulace se počítá od konce cyklu, protože nemusí být pravidlo, že ovulace je vždy 14 den cyklu. Je to tím, že cyklus se dělí na 2 části: na folikulární fázi. (to je doba, kdy rostou folikuly a dochází k ovulaci, zpravidla prvních 14 dní) a na luteální poovulační fázi (to je doba od ovulace do ms,). Tato druhá luteální fáze je vždy stejná..trvá tedy těch 11 až 14 dní, aby se oplodněné vajíčko stihlo zavrtat, pokud dojde k oplodnění. To znamená, že první fáze může být jakkoliv dlouhá, ale ta druhá fáze je vždy těch 11 až 14 dní.
    Dám příklad: Měla jsem cyklus dlouhý 40 dní, tak kybych plodné dny počítala podle tabulek, tak mi to výjde toho 14 dne cyklu (což je blbost při téhle délce), ale ve skutečnosti plodné dny mohly nastat až kolem 27 dne cyklu. První fáze se prodloužila z učebnicových 14 na 27 dní a druhá část byla dlouhá 13 dní (luteální fáze).

    Jinak máš pravdu, že menstruační cyklus se počítá od prvního dne menstruace a pokud máš cyklus pravidelný, tak ovulace nastává kolem toho 14 dne. Pokud máš cyklus dlouhý 29 dní, tak ovulace mohla být toho 15 dne.

    Doufám, že jsem tě nezmátla.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 693 otázek, kterým se dostalo 273 813 odpovědí a 411 007 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se