Plastová okna, čištění od izolepy

Otázku položila: Anonymní uživatelka #17454 25.3.2010 19:50

nevite nekdo jak dostanu z plastovych oken takovy to lepidlo po izolepe?? zkousela sem to ironem a nejde to...prosim holky a zeny poradte..

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • já to brala technickým lihem. Šlo to jedna báseň. Ten odér není zrovna voňavý, ale rychle to vysmrádne.

 • já jsem to lehce přejela obyčejnou klasickou žiletkou. Ale musí se dát pozor, aby jsi se neřízla a taky pozor na poškrábání oken a šlo to velmi lehce.

 • micika26.3.2010 18:28

  já to vzala těma šktabkama na sklokeramickou desku-ale sem vlastne ráda že tu vnikl dotaz ohledně oken-my sme si dali trojsklo a já byla zvyklá na záclonky vitrážky(celé záclony brání světlu tak je nechci)no a oni na ty vitrážky prodávají i samolepicí háčky(dá se to použít i na cokoli co potřebujete v tom okně zavěsit)jenže na trojsklo to nevyhovuje(díky sklu navíc je sklo s rámem téměř jedna plocha-i nosné lanka na žaluzie se zde vrtají jinak,jako z předu,ne zvrchu takže )ten čudl bych potřebavala odsazenější od okna abych když tam je v púli záclonka mohla stahnout žaluzie(už sem to zkoušela podlepit více vrstvama či vitrážku ohnout,ale to pak zas tu váhu neunese to samolepítko a padá....

 • namke25.3.2010 19:55

  Benzín?

 • no ja na to nastrikam iron a setru to tema zelenejma cik cakama

 • Ahojky, spíš bych doporučila ředidlo, to tolik nesmrdí. A určitě nemejte okna ironem nebo clinem, ale jen čistou vodou, jinak budete mít zašmudlaná okna, alespoň ta první mytí. Používám hadřík z microvlákna určený na okna, dám horkou vodu a první mytí vemu mokřejším hadrem a poté ho pořádně vyždímu a přebytečnou vodu z oken otřu. Úplně to stačí a nedá to tolik práce. Holt plastová okna jsou trochu jiná, než ta klasická.

 • Fannyy23629.8.2019 14:43

  Klasický odlakovač to umyje. Plastová okna jsou super. Člověk je může umýt i takovým přípravkem a nezničí se. My jsme dřív měli dřevěná okna a byla s tím neustále nějaká starost. Letos jsme je vyměnili za plastová z https://www.jis.cz/plastova-okna/ a jsme naprosto spokojeni.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 908 otázek, kterým se dostalo 262 213 odpovědí a 402 440 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist