Pitva

Otázku položila: anomis16 11.6. 14:41

Dobrý den, nevím jestli sem toto téma úplně patří, ale potřebovala bych poradit. Jsem v prváku na střední zdravotnické škole a se třídou bysme měli jít v rámci odborných předmětů na pitvu člověka. Učitelka řekla, že to není rozhodně povinné, ale spíše zajímavé, aby jsme se dozvěděli jaké orgány kde leží atd.
Prý je to jedinečná šance a vzhledem k našemu budoucímu povolání i celkem přínosná věc. Proto se vás chci zeptat jestli má některá z vás nějakou podobnou zkušenost, popřípadě vaše zkušenost s pitvou. Moc by mi to pomohlo při rozhodovani.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy11.6. 14:56

  Já tedy zkušenost konkrétně nemám, ale velmi blízká kamarádka ano. Byla se podívat na pitvu na vysoké (studovala zdravotní sestru), také byla na operacích apod. Říkala, že vydrží hodně, ale ta pitva byla moc. Nečekala jak se člověk po smrti změní, opravdu zešedne kůže, hrozný zápach, síla. Nejhorší bylo, když lékař vedl první řez, následné prohlížení orgánů už tak hrozné nebylo. Záleží na tobě, ale já bych na to neměla žaludek.

 • terryk11.6. 15:14

  U nás na gymplu šli na pitvu studenti semináře biologie člověka, na který jsem tehdy bohužel nechodila. Přiznám se totiž, že by mě to lákalo. Prostě bych to chtěla vidět. Samozřejmě si netroufám odhadnout, co by to se mnou udělalo, ale říkám si, že v nejhorším můžu odejít...

 • gimi11.6. 15:52

  Ahoj, já mám zkušenosti. V rámci studia a poté psaní diplomové práce jsem měla 2r praxi přímo na patologii, tři různé pracoviště. Byla to zkušenost opravdu velká, ale opravdu to není pro všechny..

 • Jitinka11.6. 17:01

  Ahoj, taky mám zkušenost ze zdravky.

 • Meggiska11.6. 18:23

  Ahoj, taky sem byla na pitvě člověka, pro mě byl nejhorší prvotní šok, bo sem poprvé viděla mrtvého člověka. Ze začátku smrad ale na ten si člověk rychle zvykne a rozhodne to je zajímavé, s obrazkama se to nedá srovnat.

 • aknela8911.6. 19:29

  Ja na pitve cloveka byla v ramci jednoho na VS. Jsem dpcela cita, ale dala jsem to. Rozhodne to bylo zajimave ( i pro me jako laika, studovala jsem uplne jiny obor). Clovek se toho spoustu dovi.
  Jedine, co mi vadilo byl ten hrozny smrad, nez se rozrizla hlava na vyndani mozku, ale nastesti bylo v mistnosti okno s mřížemi, takze stacilo se na chvilku jen trochu poodstoupit.

 • Heli2611.6. 23:35

  Ahoj, já jsem v rámci studia půl roku sama pitvala. Pak jsem se účastnila několika pitev na patologii i soudním. Co by tě konkrétně zajímalo?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 73 218 otázek, kterým se dostalo 245 365 odpovědí a 384 123 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist