Partner bez empatie

Otázku položila: Anonymní uživatelka #313766 14.12.2021 22:46

Lze žít spokojený život vedle chlapa bez empatie? Prožívám těžší období a můj partner si stále prosazuje svou, není mi oporou a nevidí, že má řeči které zranují. Když ho odhanim aby přestal se svými řečmi, tak pokračuje až to neustojím a bouchnu. Pak mi řekne, že jsem viník ja protože právě teď na něj zvyšují hlas, jsem magor a nemůže mě mít rád. Což bolí ještě víc. Nejde mu vysvětlit jaké mám pocity, proč mě od něj co říká zraněuje. Prostě najde výmluvu a kolotoč jede na novo. I ty výmluvy jsou jako sůl do rány. Bojím se, že jsem tohle podělala a mám dvě děti s někým, komu na me v podstatě nezáleží. Dřív jsem to neviděla. I když teď je mi konečně spousta věcí jasná. Mám se s tím učit pracovat a žít, ze se o něj nemůžu opřít, nemůžu čekat pochopení? Jde to? Momentálně mi umírá člen rodiny a on mi dnes řekl, když jsem se snažila uklidnovat rodinu, ze jsme mohli čekat, že to přijde , tak o co jde. Zůstala jsem zírat jak může situaci totálně nechapat.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Francy15.12.2021 6:29

    Spíš bych to viděla na manipulátora, který vidí chybu jen u ostatních, jen ne u sebe. Manipulátoři mají velkou ochrannou bublinu okolo sebe (ty jejich kecy a ponižování ostatních..), kterou si chrání to svoje malinké citlivé místečko, na které se většina lidí nedostane. Nejlepší způsob, jak ho trochu usměrnit je jednoduché otázkování. Obvykle po 3. otázce začne blábolit a v nejlepším případě se otočí a odejde. Hlavně mu nic nevysvětlujte, jeho to nezajímá a dostáváte se do podřadné pozice. Nenechat mu čas na odpovědi, sypat na něj otázky. Tím se vaše role obrátí a on bude najednou vykolejený. O manupilátorech je spoustu knih, můžete zkusit do nějaké nahlédnout.

  • Rebeca15.12.2021 14:11

    Tohle neni nedostatek empatie, to je pasivni agrese (druh manipulativniho chovani) jak vysita. Z vlastni zkusenosti bohuzel velmi dobre vim, ze pokud pasivni agresor odmita priznat svou chybu, je jedina moznost jit co nejrychleji co nejdal, nez se psychicky uplne zhroutite a on do vas bude kopat a delat z vas blazna o to vic.

  • Obavám se, ze ten pocit, ze mas dvě děti s někým, kdo te nemá rad, je oprávněný :(. Chová se takhle i k ostatním?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 207 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist