Osm let rozdíl, nulová komunikace, sympatie. Co s tím?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #27887 10.6.2010 21:01

Čtrnáctiletá dívenka nevící si rady se svým vztahovým životem. V říjnu minulého roku jsem se seznámila s jedním opravdu sympatickým, hodným, milým, atraktivním, prakticky ideálním klukem. Co na něm nebylo ideální byl jeho rok narození – bylo mu tenkráte 22. Já jsem v tu dobu za sebou neměla nic vážnějšího, ani to po mně nikdy nikdo nežádal. A tak jsme si s hochem vyrazili na koncert a strávili jsme spolu asi devět hodin povídání. Nikdy jsem nepotkala nikoho, s kým bych si rozuměla jako s ním. Stejné zájmy, vkus, pohled na svět a spoustu dalšího. Dostali jsme se i k tomu, že mezi námi asi budou nějaké ty sympatie, že bychom si to určitě měli nechat pořádně projít hlavou s tím, že se za týden uvidíme na jedné akci. Nechtěla bych, aby se vám vyjevil jako strýček pedo. Málokdo, možná prakticky nikdo do mě neřekne, že mi je čtrnáct (to nemá být egoistický výlev). Tak jsem přemýšlela a přemýšlela. Tenkrát mi asi tak úžasný nepřišel, jak ho popisuju teď. Každopádně jsem se dostala k závěrům typu: měl by chtít od života víc, než pseudovztah se čtrnáctkou, mohla bych mu toho tolik pokazit a ták. Prostě jsem se lekla. A tak jsem ho odmítla. Od té doby jsme se neviděli. On mi ještě napsal, že jsem ho zklamala, že si myslel, že jsem ta, na kterou čekal. Já jsem to ignorovala. Pak jsem se šťastně zapletla, pan odmítnutý mi napsal na Silvestra, já znovu ignorovala. Bylo mi fajn se svým tehdejším, ten mě připravil o věneček, nakonec se z toho vyklubala jedna veliká chyba pro nás oba. A tak jsem se začala šťourat sama v sobě a uvědomila jsem si jakou chybu jsem tenkrát v říjnu udělala. Nedávno jsem mu napsala takové odůvodnění mého chování a omluvu. Neznělo to jako naznačení chtění znovunavázání kontaktu . A taky že neodepsal. Asi za dva měsíce se určitě uvidíme na jedné akci, možná i dřív. Jak se k němu mám chovat? Co mu mám říct? Vím, možná že někoho má a je šťasten, možná (teda spíš určitě) názor na mě přehodnotil. Ještě bych ráda podotkla, že jsem spíše asociální, nekomunikativní a tišší bytost.
Děkuji za ochotu a pomoc :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahoj. Tak pokud je Ti 15 let, tak smekám před Tvou češtinou. To se dnes opravdu nevidí, psát česky spisovně, bez gramatických chyb a ještě do textu vkládat starší označení pannenství. Nebo, jak mi říká podvědomí, to spíš napsala maminka (tatínek). Při dnešních zkratkách -náctiletých a vůbec jejich slovníku, je ta čeština nevídaná.
  Tedy můj názor..
  Člověk ve svém životě prochází vztahy takovými či makovými. Každá to máme jiné. Je třeba poučit se z chyb a radovat se z maličkostí. Učíme se celý život a ten není jako peříčko. Je to někdy pěkná traverzička.
  Pokud se potkáte na akci, chovej se normálně. Když se budete spolu bavit a budete chtít povídat si o tom, co se mezi vámi dělo a proč to tak skončilo, tak si popovídejte. Třeba Tě ani nezkontaktuje. Třeba má známost. Třeba.....
  Uvidíš, až se potkáte. Ale věř ve staré pořekadlo: Pro jedno kvítí, slunce nesvítí..........

 • Simone10.6.2010 22:40

  Ahoj! Na patnáctiletou holku jsi celkem vyzrálá, asi proto sis rozuměla s o dost starším klukem. Na druhou stranu, i přes veškerou tvou vyzrálost ti bylo čtrnáct a v tomto věku má málokdo bohaté zkušenosti se vztahy. Tvůj důvod, proč jsi ho odmítla, byl racionální a je vlastně hezké, že jsi v tu chvíli nemyslela jen na sebe, ale i na něj. Až se uvidíte, chovej se tak, jak budeš cítit. Pozdrav ho a uvidíš. Pokud ti neodpoví, asi nemá cenu se mu snažit za každou cenu vysvětlit své tehdejší chování. Pokud se však s tebou bavit začne, tak já bych mu znovu vysvětlila, proč jsem se tehdy chovala tak, jak píšeš. Vždyť ve čtrnácti málokterý člověk ví, co chce - k tomu musíš právě získat zkušenosti. Prostě se do ničeho nenuť - ty už jsi mu to vysvětlila, teď je řada na něj... Budu držet palce!

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 935 otázek, kterým se dostalo 262 314 odpovědí a 402 548 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist