Opětovná přihláška na VŠ

Otázku položila: Anonymní uživatelka #388217 6.12.2018 20:01

Zdravím,
měla bych jeden dotaz. Čekají mě teď zápočty a zkoušky na VŠ, bohužel i přesto, že se učím, mám strach, že to neudělám. Bavila jsem s jednou holčinou (jen z jiné fakulty), že ona sama chce nyní ukončit studium a pak si opět podat přihlášku a znovu nastoupit s čistým štítem na VŠ.
Chtěla bych se zeptat, zda je to možné, takhle ještě před tím než někoho škola sama vyhodí za nedostatek kreditů, ukončit studium a podat si opět přihlášku a nastoupit do prvního ročníku?
Celkem mě tím překvapila, že by to šlo, ale zatím o tom nijak neuvažuji, pouze mě to jen zajímá, jak to je :)
Předem děkuji za odpovědi :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Všechno jde, ale je potřeba si uvědomit, že se znovu platí přihláška, musí udělat znovu přijímací zkoušky, člověka musi přijmout a taky přijde na ten zbývající semestr o status studenta, a je potřeba počítat i s tím, že je potom třeba řádně studovat, jinak hrozí riziko placení školného v některém ročníku pri rozvolneni studia.
  Spíš bych se snažila neházet flintu do žita, učit se a domlouvat s učiteli a snažit se udělat maximum předmětů, které by se po pripadne domluve mohly nechat uznat pro případně další studium.

 • piprdka7.12.2018 7:46

  No.. kdybych byla v prváku, dala ze sebe maximum a přesto se mi nepodařilo splnit minimální počet kreditů, pak bych se asi spíš zamyslela tím směrem, jestli je pro mne studium na té konkrétní škole (příp. celkově na VŠ) vhodné. Ten prvák je většinou síto.. a také zrcadlo, které by ti mělo dát jasně najevo, na čem jsi.

 • Zanthia16.12.2018 21:47

  Ale podat přihlášku přece můžeš tak jako tak, ne? I když by se ti něco nepodařilo. Navíc pak případně budeš moci požádat o uznání těch zápočtů a zkoušek, které se ti podaří splnit. Připadá mi hloupost ukončovat dřív než to zkusíš. Možná už bys to nestihla a ztratila bys rok, ale i ten se dá smysluplně naplnit. Nicméně všichni jsme v prváku na VŠ byli podělaní a většina to pak nějak zvládla a každý další rok už s větším klidem, tak se neboj a spíš se snaž co nejlépe připravit, vždyť ještě trocha času zbývá. Tohle pak můžeš udělat vždycky. Byla by škoda vyplývat tuhle možnost hned v prváku, pokud to třeba nebude nutné. Bráchu vyhodili od poslední velký zkoušky studia a neudělal to ani v náhradním termínu, taky se musel znovu přihlásit a teď "studuje" znovu aniž by v tý škole jedinkrát byl, jen zapisuje předměty a nechává si je uznat a pak půjde k tý proklatý nepovedený zkoušce.
  Nezapomeň, že jakmile překročíš standardní dobu studia + 1rok, nebo jakmile ti bude 26, budeš pak každý další rok studia platit. Takže bych se zbytečně nikde nezdržovala. Nech si taková řešení až něco opravdu nevyjde a nebude zbytí.

 • buccaneerka27.12.2018 8:43

  U nás to tak došlo dost lidí, protože dostat se bylo poměrně snadné, ale udržet se už ne. Potom když znovu nastoupili, nechali si uznat všechny hotové předměty.
  Ale pokud někdo na nějakou VŠ nemá, je jedno, kolik pokusů takto dostane. Takže většina z těch lidí stejně nedokončila, akorát ztratili čas a peníze.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 896 otázek, kterým se dostalo 240 720 odpovědí a 378 112 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist