Opět veganství

Otázku položila: Anonymní uživatelka #394534 16.9.2018 16:47

Ahojky. Nedávno jsem se ptala, jak mám přesvědčit rodiče, abych mohla být veganka.. Pustila jsem jim několik dokumentů a nakonec mi to dovolili. Jen nemají radost, že mi budou muset vařit speciální jídla, protože já to fakt neumím.. Neporadili byste mi prosím nějaká jednoduchá veganská jídla, která se mohu kdyžtak i já naučit? Děkuji moc

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Jenže to stravování není o jednom jednoduchém jídle, které si zvládnes uvařit, ale o celé skladbě jídelníčku nejen jeden den tak, aby ti ve stravě nic nechybělo.

 • rimest616.9.2018 16:55

  Na internetu jich najdes nespocet. Staci podledat.

 • stupidiack16.9.2018 17:01

  Přesně tak. Jsi ve vývinu a potřebuješ dostatečnou a plnohodnotnou stravu. Je to složité čím nahradit živočišné bílkoviny a vůbec mít dostatek vitamínů a minerálů ve stravě. Kdo se v tom nevyzná, tak může mít vážné zdravotní problémy - i dospělý, natož, když teprve dospíváš. Není to jen o finanční náročnosti a speciálním vaření, to je ten nejmenší problém ..

 • Lily716.9.2018 17:23

  A prečo vlastne chceš byť vegánkou?

 • interstellar16.9.2018 18:23

  Nic není na světě jednoduché, aby to fungovalo. Nauč se vařit pořádně, věk na to máš.

 • Marlena17.9.2018 14:33

  Nejdřív si všechno pořádně nastuduj, začni sama u sebe. Sama ses rozhodla, sama se postarej. Nemůžeš chtít po vašich, aby to dělali za tebe! To stejné platí o vaření. Nauč se sama vařit, začni něčím jednoduchým, postupně přidávej nároky. Nepřecházej na veganství, dokud si nebudeš stoprocentně jistá, že ti nic nechybí. Jednostranná strava je nebezpečná pro dospěláka ne tak pro tebe, která teprve dospíváš. Docela se rodičům divím, že jsou ochotni ti vařit tak odlišné jídlo. Jestli jsem to správně pochopila, je to tvoje volba, být vegankou. Nežene tě k tomu zhoršený zdravotní stav (např. potravinové alergie).

 • Ahoj, zkus třeba některé z těchto receptů - https://www.pestryjidelnicek.cz/recepty/nase-tipy/recepty-pro-vegany/ - ale každopádně mysli na to, že veganství není jen tak pro parádu a že musíš myslet na to, abys měla ve stravě dostatek živin. Jinak nejenže ublížíš svému zdraví, ale stane se z tebe další takový příklad, kvůli kterému nebudou brát masožrouti vegany vážně.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 898 otázek, kterým se dostalo 244 358 odpovědí a 382 727 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist