Opět veganství

Otázku položila: Anonymní uživatelka #394534 16.9. 16:47

Ahojky. Nedávno jsem se ptala, jak mám přesvědčit rodiče, abych mohla být veganka.. Pustila jsem jim několik dokumentů a nakonec mi to dovolili. Jen nemají radost, že mi budou muset vařit speciální jídla, protože já to fakt neumím.. Neporadili byste mi prosím nějaká jednoduchá veganská jídla, která se mohu kdyžtak i já naučit? Děkuji moc

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Jenže to stravování není o jednom jednoduchém jídle, které si zvládnes uvařit, ale o celé skladbě jídelníčku nejen jeden den tak, aby ti ve stravě nic nechybělo.

 • rimest616.9. 16:55

  Na internetu jich najdes nespocet. Staci podledat.

 • stupidiack16.9. 17:01

  Přesně tak. Jsi ve vývinu a potřebuješ dostatečnou a plnohodnotnou stravu. Je to složité čím nahradit živočišné bílkoviny a vůbec mít dostatek vitamínů a minerálů ve stravě. Kdo se v tom nevyzná, tak může mít vážné zdravotní problémy - i dospělý, natož, když teprve dospíváš. Není to jen o finanční náročnosti a speciálním vaření, to je ten nejmenší problém ..

 • Lily716.9. 17:23

  A prečo vlastne chceš byť vegánkou?

 • interstellar16.9. 18:23

  Nic není na světě jednoduché, aby to fungovalo. Nauč se vařit pořádně, věk na to máš.

 • Marlena17.9. 14:33

  Nejdřív si všechno pořádně nastuduj, začni sama u sebe. Sama ses rozhodla, sama se postarej. Nemůžeš chtít po vašich, aby to dělali za tebe! To stejné platí o vaření. Nauč se sama vařit, začni něčím jednoduchým, postupně přidávej nároky. Nepřecházej na veganství, dokud si nebudeš stoprocentně jistá, že ti nic nechybí. Jednostranná strava je nebezpečná pro dospěláka ne tak pro tebe, která teprve dospíváš. Docela se rodičům divím, že jsou ochotni ti vařit tak odlišné jídlo. Jestli jsem to správně pochopila, je to tvoje volba, být vegankou. Nežene tě k tomu zhoršený zdravotní stav (např. potravinové alergie).

 • Ahoj, zkus třeba některé z těchto receptů - https://www.pestryjidelnicek.cz/recepty/nase-tipy/recepty-pro-vegany/ - ale každopádně mysli na to, že veganství není jen tak pro parádu a že musíš myslet na to, abys měla ve stravě dostatek živin. Jinak nejenže ublížíš svému zdraví, ale stane se z tebe další takový příklad, kvůli kterému nebudou brát masožrouti vegany vážně.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 70 406 otázek, kterým se dostalo 235 370 odpovědí a 371 721 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist