Odmítnuti antibiotik u dítěte

Otázku položila: Anonymní uživatelka #406922 10.11.2021 3:44

Zdravím...syn zas ,,lehl,, asi ten problém je všude 3 dny ve školce 14 dní doma...a už měl 4x možná 5x antibiotika..a já tak nějak tuším, že mu doktorka napíše opět..(má rýmu, kašel- včera na sucho dneska už vykašlává na teplotu) přijde mi že už nic nezabírá...při posledních ATB zvracel..a nemyslím si že je to prostě dobré aby měl tolik antibiotik..

 • 10.11.2021 23:14:24 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • asi by to bylo na kontrolu imunity na imunologii, pokud má tak často antibiotika.
  ale ne vždy je nutné na kašel antibiotika dávat. naše dr je dávala až to bylo na průduškách a opravdu se to nelepšilo (nelepšilo několik dní 3-5 po tom, co dostal na odkašlavani Erdomed). zkusila bych u dítěte i podpořit imunitu celkově a to i probiotiky.
  jednou jsme místo atb dostali kortikoidy - na 3 dny, protože krátce před tím atb dobral a dr nechtěla dávat znovu. ale to bylo opravdu nutné a hrozil i zápal plic.

 • macicekkajik10.11.2021 8:02

  V mých 6 letech jsme se přestěhovali z města na vesnici do vlhkého baráku, kde bylo strašně moc plísně a u mne se vyvinula alergie, kdy jsem za ze začátku brala i prášky na alergii. Každý rok jsem trpěla na zánět průdušek a nosohltanu minimálně 3x. Neustálá antibiotika, jezdila jsem do ozdravoven, nic nepomáhalo. Až jednou jsem se léčila pouze bylinkami - na imunitu černý bez, na vykašlávání svízel přítula, zvíýšit příjem vitamínu C, komplex B, vitamín D. Vyléčila jsem se sama doma a k doktorce jsem nešla, byly prázdniny, takže to bylo dobré. A od té doby mám klid. Když cítím, že jsem nastydlá, tak zvýším příjem vitamínu C, D, komplex B a používám echinaceu a do 3 dnů mám pokoj. Pokud se náhodou stane, že mi to skočí na průdušky, což se už hodně dlouho nestalo, tak si uvařím sirup z tymiánu a dávám si polévkou lžíci 3x denně (pro malé dítě to samozřejmě bude čajová lžička) a během chvíle mám pokoj i od kašle. Bylinky jsou zázrak a když dítě neustále bere antibiotika není to dobré. Antibiotika zlikvidují mikroflóru ve střevech, které jsou důležité pro imunitu a když se nepomůže jí obnovit, tak je dítě neustále nemocné. Proto je dobré klidně i při antibiotikách užívat probiotika a prebiotika s odstupem 3 hodin po užití antibiotik. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Kacudka2112.11.2021 11:40

  Celostní léčba u registrovaného posklasickeho homeopata.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 208 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist