Očkování - spalničky

Otázku položila: Anonymní uživatelka #396512 16.3. 22:40

Dobrý večer, ze všeho nejdřív bych ráda upozornila, že nejsem bláznivá Bio Eko matka, co se vyhýbá očkování jako čert kříži, naopak. Už proto, že relativně cestujeme mimo Evropu a tak dále, je pro nás očkování více než vhodné. Ale k věci. Doktorka nám oznámila, že až dcera přijde na 18 měsíční prohlídku, tak jí naočkujeme proti spalničkám. Předpokládám, že o tom ví mnohem víc než já, tak jsem řekla ok. Pak mi došlo, že jsem tu jedním okem tenkrát zahlédla diskuzi na toto téma a myslím, že někdo říkal, že je to lepší očkovat až od dvou let dál kvůli reakcím. To jsem i doktorce řekla a zeptala se jestli je to pravda nebo co si o tom myslí? Řekla mi, že teď je spalničková epidemie a příliv ukrajinců s nefunkčním očkováním atd, že je lepší to očkovat co nejdřív a zvládnout případnou reakci, než řešit následky. Ráda bych se tedy zeptala místních zkušených na vaši zkušenost? No a taky další věc, zhruba v září nebo říjnu (dceři bude asi rok a třičtvrtě) budeme potřebovat vycestovat z rodinných důvodů i s malou, do země, kde dospělí mají mít očkování na žlutou zimnici, břišní tyfus atd. A to taky nevím jistě, jestli je to ok...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Bublinka2017.3. 5:42

  Ahoj, co se týká MMR, u mojí první dcery se očkoval v 18m. Jela jsem tehdy podle doktorského schématu, dcera si z toho odnesla vždy akorát šílene reakce a v 6ti letech ji přišli na to že nemá bile .krvinky a 1x týdne se jí musí dodávat transfúzi. Zdá li je to následek všech těch očkování, kdy Dr dávala i dvě najednou ,nevím, a nikdy se to nedozvíme. Faktem je , že druhé dítě očkují, ale vše odsouvam a.orvni očkování měl v roce. MMR dostane před nástupem do školky, u nás je podstatný rozdíl v tom, že necestujeme mimo EU. Když budete dávat očkování na tyfus a jiné, zkoumala bych zemi, kam jedete, jak je to tam například s těmi spalničkami, a poradila bych se popřípadně i s více doktory, jak by doporučili očkovat když chcete vycestovat tam a tam. Samozřejmě že nějaká reakce na očkování je "lepší" než chytit něco, na co můžete být očkovaný, ale konzultovala bych to s někým dalším. Určitě tu jsou i holky co se v.tom vyznají a někdo poradí něco bližšího. Jak stare může být to očkování na tyfus před vycestováním, a jak dlouho účinkuje? Třeba by šli naočkovat dříve než MMR

 • terryk17.3. 7:20

  Obě děti jsem nechala očkovat v 18 měsících, nechtěla jsem se hádat s dr a dělat zle, pac mi jinak vždycky ve všem vyšla vstříc, a navíc jsme v rodině neměli nikdy závažnou reakci na očkování. První dítě mělo jedinou reakci, a to deset dní po aplikaci mělo zvýšenou teplotu. Druhé dítě nic. Takže tak. Kdybysme v rodině měli nějaký problém, asi bych byla ostrazitejsi.

 • Randgrid17.3. 7:53

  Očkovala bych dle očkovacího kalendáře, pokud dr nezvazi jinak.

 • stupidiack17.3. 12:36

  Taky souhlasím s tím, že bych nechala dítě očkovat podle očkovacího kalendáře. Přece jenom není povinné pro nic za nic. A souvisí to i s přílivem těch cizinců. Nejen spalničky, ale i černý kašel nebo TBC nejsou nemoci, které nás v dnešní době už nemůžou ohrozit.

 • janalab17.3. 15:53

  Nevim odkud jste, ale treba v Brne v detske nemocnici je ockovaci centrum, kde se ockuji vakciny bezne nedostupne v detskych ordinacich a "specialni" pripady. Tam urcite s "cestovni medicinou" budou mit vetsi zkusenosti, predpokladam, ze tyhle centra budou ve vsech krajskych detskych nemocnicich. Poradila bych

 • Já mám všechny děti očkované v 18-i měsících, teď nejmladšího asi 3 měsíce zpátky a jsem za to hrozně ráda, spalničky jsou nejčastější nemoc, na kterou jinde děti do pěti let nejčastěji umírají, před týdnem měl malý šílenou virózu s horečkama 40°C, vyrážkou, rýmou a kašlem, a doktorka mě ujistila, že už po té první dávce očkování je proti spalničkám chráněn. Takže jsem opravdu vděčná, že je očkovaný. Přitom nijak necestujeme, ale byli jsme tři týdny po sobě na ORL v lázeňském městě, kde se sjíždí lidé ze všech koutů, a bylo jich tam hodně, takže vzhledem k vysoké nakažlivosti bych opravdu neměla klidné spaní.

 • než pediatra, tak bych se na to speciální očkování poptala na nějakém očkovacím centru.
  u nás jsem nechala MMR očkovat až ve 33 měsících (před nástupem do školky) a reakce byla teplota, atopický ekzém a spalničková vyrážka na 2 týdny. a to byl prcek opravdu v té době zdravý, a ani nikdo z nás nemocný nebyl. takže reakce mohou být i u staršího dítěte. dokonce mám zastupující Dr vzhledem k bouřlivé reakci řekla, že možná ani přeočkování nebude vhodné.
  co jsem se dívala, tak např. ta žlutá zimnice se může očkovat až minimálně 4 týdny po očkování MMR, tak je opravdu potřeba zvážit, co v dané lokalitě může dítě ohrozit více.
  pokud se spalničky naočkují, tak rozhodně z toho není doživotní imunita, ale je potřeba to očkování zopakovat po nějakých 10 letech (i když to nikdo z dospělých nedělá a proto jsou i ty epidemie - ty sama jsi očkovaná proti spalničkám v dospělosti byla?). jediný způsob, jak být proti spalničkám celoživotně chráněn je prodělání nemoci. pokud je u dítěte dobrý zdravotní stav, dobré sociální zázemí, tak v naší republice by dítě na spalničky neumřelo. co je bonusem, tak matka, která spalničky prodělá při kojení předává po celou dobu kojení dítěti protilátky proti spalničkám.
  jinak podle očkovacího kalendáře se MMR očkuje v rozmezí 15.-18.měsíc věku dítěte.

 • Zanthia118.3. 9:21

  Spalničky atd. jsme nechali naočkovat už někdy asi v 15 měsících (z hlavy nevím přesně). Právě kvůli té epidemii. Reakce trošku byla, měla jakoby imitaci těch spalniček, ale za pár dnů to odeznělo a byli jsme rádi, že to máme vyřízeno.

 • petulinkaa1318.3. 21:22

  Napřed bych začala, že svým způsobem eko, bio matka je tady každá u nás něčím.
  Za další.... ověřit si informace, možnosti očkování, odsunutí, ne pediatr řekne a to udělám - dite není pediatra a za nic si následky neponese.Určitě bych s MMR nepospichala, klidně se dá posunout a pokud chceš očkovat, klidně odsuň, neni třeba kort tuto vakcínu nacpat hned v první možnosti. Samozřejmě reakce být může, nemusí, následky to samé. Určitě bych zjišťovala informace na jiných místech (klidně pokud budeš chtít, do sz pošlu kde získat informace, případně se obrátit s tímto dotazem jinam) je fajn, že se ptáš a zajímáš, hledáš řešení,nežijeme v době příkazů a poviností, takže vždy je řešení ;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 650 otázek, kterým se dostalo 239 895 odpovědí a 377 013 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist