Očkování proti covidu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #275752 22.10. 17:31

Holky,jdu sem s otázkou...kdo a jak to máte s očkováním? Vím, že je spousta lidí tvrdě pro i tvrdě proti... já zatím neočkovaná a prostě té rychlovakcíně nevěřím. Má to někdo stejně?? Jak to řešíte v práci? Teď testy platit?? Je to "donucení" k tomu,abysme se fakt očkovali?? Díky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Zdravím. Jsem studentkou na lékařské fakultě a na přednáškách z farmakologie nám jeden nejmenovaný pan doktor, který má dalších x titulů a ve svém oboru je opravdový profík výrazně doporučoval do toho jít, já se tedy nechala očkovat ještě dávno před těmito radami, ale je na zamyšlení - kdo jiný by nám to měl doporučit než tito vysoce kvalifikovaní lidé co svému oboru opravdu rozumí. Tento typ vakcíny je už více než 30 let vyvinut, ale jeho zrealizování bylo příliš nákladné - na nemoci typu ebola, sars, mers apod., která netrápila celý svět. Teď, když je covid věc celosvětová, se to logicky obnovilo a plán vakcíny se zrealizoval, protože poptávka byla samozřejmě vysoká a tím pádem se to vyplatilo. U nás je 99% studentů také očkovaných, včetně výborných lékařů z řad učitelů i z řad nemocnice apod. A vedlejší účinky jsou u všech vakcín, například u té na rakovinu děložního čípku hrozí ALS, dokonce i smrt, a neslyšela jsem o tom,že by byl tehdy při zavedení nějaký skandál ohledně očko/neočko. A věřte, že dřív byly vakcíny daleko nebezpečnější, vždyť ty úplně první byly experimentem, kdy vpravili do těla člověka kravské neštovice.. je to pouze a jen na vás, do ničeho nenutím, ale podle mě je to opravdu skvělý vynález a je škoda ho nevyužít… :-)

 • Já se očkovat nechtěla, minimálně do té doby než bych si byla opravdu jistá tím že z dlouhodobějšího hlediska mi nic nehrozí. Každopádně, dneska jsem zjistila že jsem covid chytila, takže teď už to ani nemusím řešit.
  A jinak na placené testy bych šla jen když by to bylo nevyhnutelně nutné.. jinak bych radši omezila veškeré aktivity..

 • Aaanguaaa22.10. 19:27

  Já se naočkovat nechala, covid jsem prodělala a znova bych si ho zažít nechtěla, i když vím že očkování není 100% ochrana tak alespoň i to výrazné snížení pravděpodobnosti se hodí

 • V žádném případě. Testy budou ukončeny až v roce 2023... A dokud nemám děti, tak tuplem ne.

 • terryk22.10. 21:25

  Očkovaná jsem, ale nadšená z toho nejsem. Víceméně jsem do toho šla jen proto, abych měla klid a protože se mi to tak extra nepricilo. Nevadí mi být pokusný králík. Okamžitá reakce suma sumárum žádná krom bolesti ruky jeden den a únavy odpoledne. Co mě ovšem trochu zmatlo, byl na tři měsíce rozhozeny menstruační cyklus. Může to být náhoda, ale nemusí. Nevím, co ti doporučit. Člověk to musí udělat tak nějak pocitově. Za sebe můžu říct, že covid neberu jako nemoc, proti které bych se za normálních okolností nechala očkovat. Pokud by tím očkováním nebylo podmíněno iks věcí. Jak se blíží třetí dávka, mám pořád větší pocit, že ji nějak nechci. Ale co když člověk bude chtít cestovat, chodit na bazén, na pivo? S těmi testy to asi úplně snadný nebude. Furt si tak nějak říkám, kdy se dočkáme toho, že bude covid jen další nemocí, proti které se nepovede takové zbrojení. Možná už je to blízko. Děti každopádně očkovat nechci.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 184 otázek, kterým se dostalo 263 729 odpovědí a 403 321 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist