Nemám na nájem

Otázku položila: Anonymní uživatelka #438537 20.7. 15:10

Zdravím, ocitla jsem se v blbý situaci, přišla jsem o práci a nemám na nájem, nájem mohu zaplatit v půlce září a poslední dluh za nájem v půlce října, musim platit nájem měsíc dopředu, ve smlouvě mám, že pokud budu v prodlení s platbou, budu v 7 denní výpovědní lhůtě, to mě vyděsilo, majitel se mi zdá hodný, tak snad se s nim domluvim, ale bojim se trošku, jinak peníze mi nikdo nepůjčí, ani rodina a ani přátelé, takže nemá cenu, aby ste mi psali, jestli by mi půjčili a v bance nebo nebankovce si půjčovat nebudu, když vim, že bych to nedokázala splácet, mám už teď plno placení, které jsem musela odložit, ale bojim se, že majitel s platbou nepočká

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy20.7. 18:13

  Jediná možnost je říct majiteli bytu pravdu a doufat, že na postupné splacení dluhu přistoupí.

 • Eleshiar20.7. 18:58

  Souhlasim ze je jedina moznost majiteli napsat (lepe pisemne), rict jaky mas problem a rovnou i navrhnout reseni. Treba privre oci kdyz je ted celkove takova blba doba, i kdyz ne vse se da hazet na koronu..
  A nemas moznost na toto vyuzit kauci a pak splacet tu kauci?

 • kachnikalendar21.7. 8:38

  Ahoj, byla jsi na Úřadu práce? Máš nárok na podporu v nezaměstnanosti? Pokud ne, tak se registruj do evidence uchazečů o zaměstnání aspoň aby za tebe stát platil zdravotní. Pak můžeš zkusit oddělení státních sociálních dávek a oddělené hmotné nouze. Pokud by ti dávky přiznali, mohlo by ti to problém vyřešit. Ale pozor, pracák bývá s rozhodováním a výplatou dost pomalý. Ale věřím, že by to mohl být dobrý argument pro majitele bytu, aby věděl, že se aktivně snažíš ty peníze sehnat.

 • diskutt21.7. 11:07

  Řekněte to majiteli, pokud je normální, tak vám počká. Ale určitě bude chtít alespoň nějakou drobnou záruku že mu ty peníze vrátíte, např. dát mu jen část peněz - alespoň něco. A nesmí se to opakovak jinak si řekne, že jste problémová a příště už vám nevyjde vstříc. Občas se to ale může stát každému, tak bych to zkusil.

 • Jitule198621.7. 21:32

  No a otazka zni jak?
  Kdyz vam nikdo nepujci, tak jedine domluva z majitelem

 • PetraCerninstředa 11:51

  Pokud není možná domluva s majitelem existují k řešení urgentních situací rychlé půjčky, pokud ale víte, že jí budete moci splatit během několika dalších dní. Dobrý porovnávač půjček je na: https://lundea.com/cs/pujcky/, kde si spočítáte tu nejvýhodnější.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 708 otázek, kterým se dostalo 261 371 odpovědí a 401 951 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist