Naučit bez plen jak?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #393357 29.7.2018 15:37

Dobrý den všem mám syna jsou mu 2 roky a má ještě pleny myslíte že je to špatné?někdy si řekne že chce na nocnik přinese ho a vycura se.jinak nekaka tam skoro pořád ho dávám na nocnik před jídlem po jídle vycura se ale nechcu ho nechat doma bez plen,doma bude vše smradlave a flekate.jak na to? Jsem zoufalá

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • rimest629.7.2018 15:49

  Když mu doma nedáš plenu, tak se ti nebude počůrávat jako když ji má. Nejlepší je na to právě léto, kdy může chodit jen tak. Doma ti nic smrdět nebude, maximálně hodíš oblečení do pračky, s tím se musí počítat. Co já se naprala povlečení atd. Pokud má ale 2 roky, tak bych to zase tak nehrotila, dcera se to naučila až ve třech.

 • Eika29.7.2018 17:39

  Mám dva syny a jednomu jsou dva, doma teď chodí jen v tričku a když se mu chce čůrat, tak si sedne na nočník, protože je stále na stejném místě a vyčurá se, ale jak mu dám kalhoty, tak je pročurá, ale to je postupný vývoj :)). Takže nechat nahulatého a postupně se naučí a kakání, jak kdo starší mi kakal do pleny do tří a půl roku. Měl s tím prostě problém. Mladší to zvládal hned. :)

 • petulinkaa1329.7.2018 18:07

  Každé dítě je jinak připravené, ale myslím si, ze ve 2 max. 2,5 je na čase aby dítě bylo bez plen, kazdopadne nema cenu to honit nasilim, krikem atd. zkoušet, zkoušet a nedávat plenu z pohodlnosti ci,, co kdyby náhodou" me se starsi dcera naucila ze dne na den a doma, ne venku, pokud se plena odbourava je špatně ji opět zase naplno dávat a dítě se vrátí k tomu co bylo, dela se mu zmatek v hlavě zbytečně radci počkat o mesic, dva dyl, vse ma svůj cas, ale ve 3 letech by mělo být dite (pokud nema poruchu atd.) bez plen, dudlíku, kocaru a podobně, teda můj názor, kort kdyz ma byt připravený na nástup do skolky ve 3 letech.Drzim palce ;-)

 • Opravdu má zatím čas.
  Mne se prcek naučil nejdřív na nocniku kakat (21mesicu), curat az později (az po druhych narozeninach), ale bylo to celkem ze dne na den (navic bylo chladno, tak sem to az tak moc nehrotila), kdy to začalo jit. Nejdřív bez plen doma, pak na ven, pak jsme ubirali plenu na denní spánek a pak na noční. Na dovolenou ve 2 letech a 9 měsících sem plena s sebou ještě brala, co kdyby náhodou nehoda nebo průjem, a nakonec sem je už na dovolené mohla přestat dávat i na tu noc. Do skolky ve 3 letech nastupoval uplne bez plen.
  Co jsem zjistila, tak problém nebyl v tom, že by nevedel, ale sundat kalhoty/plenu (treninkovou) mu nešlo.

 • sisterrys29.7.2018 21:46

  Mě zaujala indiánská metoda, ale nepraktikovali jsem úplně přesně podle návodu. Prostě jsem ze dne na den pleny sebral, v 23. měsíci. Před tím se někdy vyčůral před spaním na nočník, ale těsně před tím sebráním moc nechtěl.
  Zároveň jsem mu nechala oblečení, bylo to na jaře, ale už bylo teplo. První den byl náročný, počůral všechny kalhoty, co jsme měli (asi 8ks), ale vždy si to uvědomil a běžel ještě na záchod (nočník nechtěl) a někdy se do vyčůral. Přemýšlela jsem, jestli ještě nepočkat a nezkusit to třeba až za měsíc. Pak jsem dostala radu, nedávat slipy, ale jen kalhoty, že ty slipy dítě vnímá podobně jako plenu a myslí si, že čůrat může. Druhý den jsme tedy jeli jen s kalhoty. Doma si v pohodě říkal. Odpoledne jsem si s náhradním oblečením troufla i ven (u indiánské metody se doporučuje zůstat cca 14 dní doma, aby se dítě víc soustředilo na učení čůrání do nočníku a venku ho nic nerozptylovalo, že je na to domácí prostředí lepší). Musela jsem ho trochu víc hlídat, občas se zeptat nebo koukat na signály. Už si nepamatuju, jestli jsme to zvládli úplně bez převlečení, ale rozhodně jsme nemuseli dřív domů kvůli počůrání. Od té doby sem tam nějaká nehoda byla, nejčastěji v podobě učůrnutí, kdy se zapomněl u něčeho zajímavého. Doma jsem ho vícéméně říkat nemusela, tam si chodil na záchod sám, venku jsem jen hlídala. Teď má 26 měsíců, už nechodí na záchod, ale na nočník, protože na ten může bez pomoci. Občas se zapomene, ale chodí si sám, nemusím nic připomínat. Dýl nám trvalo kakání, ale defacto to bylo bez problémů, protože kakal po probuzení do plíny.
  Na kratší cesty autem byl bez plínek taky hned, poprvé jsme jeli po týdnu k babičce cca půl hodiny. Na delší cestu plínu dostavá, ale tam to je spojené se spaním. Na spaní plínu stále má.
  Jinak si myslím, že jsem je mohla sebrat dřív, že už byl připravený. U té indiánské metody doporučují sebrat plínu mezi 21. a 24. měsícem, dát tomu čas těch 14 dní a pokud to nejde, zkusit po měsíci znova.
  Když dáš kalhoty, myslím, že se nemusíš bát fleků tolik, že ty kalhoty dost zadrží. Případně bych použila nepromokavé podložky na místo, kde si hraje v sedě. U nás bylo štěstí, že se na koberci nebo gauči nepočůral ani jednou, většinou u toho stál, tak to odnesly kalhoty nebo byl v místnosti, kde je lino.

 • marketaj29.7.2018 23:28

  Má čas, takže zkoušet a ono to jednou vyjde. Teď akorát jsme začali s mladším odbourávat pleny a zase je velkou výhodou dětský pisoár :-) https://www.postazdarma.cz/detsky-pisoar-zabicka

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist