Může soused bez mého svolení přebrat mou poštu?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #349689 12.8. 12:13

Dobrý den, nevíte jestli může soused bez mého vědomí přebrat poštu? Podotýkám, že s nikým jsem nebyla na tomto domluvená. Zjistila jsem to až podle vzkazu sousedky, že si mám u ní vyzvednou svojí poštu. Díky.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ano může, ale pouze u těchto zásilek: obyčejná zásilka, obyčejný balík, obyčejná slepecká zásilka. Jedná se o zásilky, jejichž převzetí příjemce nepotvrzuje podpisem. Doručovatel pak nechá ve schránce lístek s oznámením o doručení náhradnímu příjemci. Na poště můžete odevzdat písemné prohlášení, že si tento způsob doručování nepřejete.

 • buccaneerka212.8. 12:34

  Taky se mi to stalo. Měla jsem ve schránce malý lístek s tím, že pošta je u sousedky XY (kterou jsem nikdy neviděla, přestěhovala jsem se nedávno). Zaklepala jsem u ní, ona mi dala balíček a já jsem jí musela podepsat ten lístek, že jsem to od ní převzala, aby měla i ona doklad, že mi ho dala.
  Zažila jsem to poprvé až tady v novém bytě. Pošťačka na staré adrese toto nikdy neudělala.

 • Bohužel ano..byl to kočárek v hodnotě 9tisíc!!Nikdo mi nic neřekl,sama sem musela provolávat kde je muj kočárek a nikdo nic nevěděl pak že ho převzall soused...byla sem tak vytočená...

 • Sedna12.8. 14:22

  Pokud to není přímo do vlastních rukou, tak může. Resp. nevím, jestli je to košer, ale dělá se to vcelku běžně, mě už takhle cpali i poštu pro souseda o patro níž :-D

 • Nevim, jestli se to smi nebo ne, ale postacky si s tim ulehcuji praci. Ubyde jim papirovani. Na druhou stranu, moje kamoska, ktera pracuje u autoposty, denne rozvazi postu do 17 vesnic. Predstavte si to! A musi to vse stihnout od 8 do 14 h. Nemozne. Na minutu se nezastavi. Muzes si stezovat, ale na poste maji malo lidi, takze to je naprosto k nicemu.

 • Rebeca12.8. 19:42

  Jo, u nás to tak dělali úplně běžně, balík buď u sousedů, nebo třeba v pekárně na rohu... A je to super, teda pokud nezapomenou zanechat lísteček, aspoň člověk nemusel až na poštu. :)

 • petulapetula12.8. 21:59

  Muze to dat komukoli na vasi adrese tu obycejnou postu.ja delala postacku ..doporucenou postu pouze vam nebo nechat oznameni o nezastizeni;-)

 • jana.pokr12.8. 12:49

  Ne toto se nesmí. Vaší poštu musí předat pouze Vám. Pokud Vás doma nezastihne, tak Vám má zanechat ve schránce oznámení, že Vás nezastihla aže si to máte vyzvednout na poště.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 70 097 otázek, kterým se dostalo 234 175 odpovědí a 370 367 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist