Mravenci

Otázku položila: Anonymní uživatelka #404085 13.4. 19:12

Ahoj holky! Potrebuji radu :-D I presto ze mame venku kupu snehu, zase se nam zacali vyskytovat mravenci v dome. Je to uz treti rok po sobe (vlastne od nastehovani).. Nevim uz co s tim!? Mate nekdo nejakou zarucenou radu jak se jich zbavit? Nevim ani odkud poradne vylezaji, mame par tipu, ale jistota tam neni. Znamy mi poradil kyprici prasek, tak jsem to do tech podezrelych mist nasypala, ale mravence vidim dal... Jsem z toho na nervy! Budu vdecna za kazdou radu. :-)))

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Eleshiar13.4. 19:33

    My meli mravence v byte a ted je presne doba rojeni. Meli jsme i ty litaci s kridly.. Vylezali nam ze zdi pod linoleem, sundala jsem listy a cele jsem to vysypala Raidem, praskem proti mravencum. Kde jsem ve zdi nasla diru, pufla jsem to nekolikrat i do ni. V prasku celkem rychle umiraji. Po naneseni prasku jsem jich jeste par zivych pozabijela. Objevili se dva roky po sobe, ted, treti rok zatim nic..

  • Nám už léta zabírá mravenčí bufet. Raid, domečky a další prostředky jsou neúčinné, nezahubí je trvale a hlavně né celé hnízdo. U toho bufetu je ale blbé, že se musí dobře schovat na místo, kudy opravdu chodí a kudy dítě nepůjde, je to celkem hnus jedovatej, modrá tekutina, která nesmí být na slunci. Mravenci po ní šílí, takže 100% ti to vyžerou a něco zanesou i do hnízda. Chce to kapat dokud se nepřestanou objevovat a jak píše eleshiar, uklidit, aby to neměli potravu hned za dveřma. JInak u nás chodí skrz koupelnu do kuchyně, krásně si vydloubali chodbičky skrz dřevěné okno (je to starý barák) a odpad pod vanou.

  • Já zkoušela na mravence na balkoně droždí (kvasnice) nasypat. Prý to požerou a odnesou i královně a ona poté přestane snášet nová vajčíka.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 310 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist