Moje první akvárium - rady a tipy

Otázku položila: Anonymní uživatelka #412360 14.7.2020 19:04

Ahojky, už dlouho chci domácího mazlíčka, ale jelikož zatím nemám prostor ani možnost a finance na něco většího jako je např. pes, kterého chcu do budoucna, tak aspoň rybičku nebo rybičky. Bydlím v bytě, mám svůj pokojík a ráda bych si pořídila menší akvárium, přídávám tedy odkaz, jaké přesně budu objednávat, do kterého bych tedy zezačátku koupila jednu rybku malou. Jenže rybky jsme měli před několika lety kdy jsem ještě byla malá, a nic moc o tom nevím. Chtěla bych tedy rady a tipy. Za prvé, kde akvárium mám umístit, od okna ? K oknu? Jaká teplota vody musí být ? Je to normálně voda z kohoutku? Jak často akvárium čistit, to jak často a čím rybku krmit předpokládám že mi poradí ve zverimexu nebo hornbachu prodavač...Jaká teplota musí být v pokoji? Atd. ani nevím na co vše se ptát, tak bych moc ocenila nějaké rady a informace. Děkuji! :-)
https://www.vyprodeje.net/akvarium-kulate-08-l-diversa

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • pokud vím, kulaté akvarium se pro rybičky nedoporučuje, protože je to tam stresuje. navíc teda průměr 12cm je opravdu hodně maličké - to si myslíš že rybka ani nevyroste? takže bych spíš přemýšlela o akviariu a ne tomhle - téhle hrůze z odkazu.
    teplota vody závisí na druhu rybičky, kterou hodláš mít. obdobně i to, kolik rybiček mít - jsou druhy, které potřebují být v několika kusech nebo párech. obdobně i vybavení akvaria.
    a spíš bych se opravdu poradila v nějakém zverimexu než hornbachu. a o vybraném druhu rybičky si nejdřív něco načetla.

  • mufino1514.7.2020 21:34

    Akvarium...velikost dle druhy ryb, take se musi dobre zajet, filtr, ( topitko atd), substrat, rostliny... poradne akvarko , které dela radost neni jen tak. ( Mela jsem 240l ) . Uprimne, nesetkala jsem se pořádně se zverimexem, ktery by opravdu dobre poradil....kdyz se narazi na prodavacku ktera opravdu rozumi,tak je to poklad. Treba na fcb skupiny akvaristika .... Je jich dost...poradi.
    Pokud by jsi uvazovala o betě..rak pro ne neni opravdu dobro betarko..potrebuji o dost vetsi ..aspon tech 20l minimalne, filtr, rostliny atd. Urcite nejdrive nacist, pozeptat a pak zakládat

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 696 otázek, kterým se dostalo 256 990 odpovědí a 398 608 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist