Moc pečlivá máma

Otázku položila: Anonymní uživatelka #450134 neděle 21:47

Dobrý večer mám takový problém mám super mámu ale někdy to trochu přehání nechci jsi nějak stěžovat vím že někteří lidé by za to dali bůhví co ale prostě někdy už je toho na mě moc příklad zdržím se patnáct minut po škole s kámoškou (škola většinou končí v 15:00) mám hned několik zpráv a zmeškaných hovorů a je nepřístupný abych šla třeba sama ven nebo tak....... přitom tolikrát holky co jsou mladší už rodiče třeba skoro vůbec nehlídají (pro informaci je mi 14) co byste s tím dělali ? Nechci mamku nějak urazit když ji to řeknu........

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • HaShaúterý 7:34

  Souhlasím s tím, že je řešením dávat vědět sama. A ještě líp domluvit se, že se ozveš. Srovnávat se s ostatními nemá smysl, není to otázka věku, ale důvěry. Chovej se tak, aby ti máma mohla důvěřovat, že to zvládneš sama. Ukaž trochu zodpovědnosti. Představa, že mi dítě nezvedá telefon, by mě přesvědčila akorát o tom, že ho pořád hlídat musím (natož několik nepřijatých hovorů). Dám taky příklad: Mám dceru teprve v batolecím věku, ale na hřišti potkáváme děti ze ZŠ, které si s ní rády hrajou. Když nás potkají, tak prostě vezmou telefon a domluví se s rodiči, a to je jim třeba jen 10.
  A není to jen o tom být dítě; když mi ujede bus, dám svému muži vědět. Když vyrážíme na návštěvu k někomu později, než jsem chtěla, dám vědět...
  Pokud jde o to, jak to mámě říct, tak určitě ne ve vzteku, ale spíš si pokecat tak mimochodem. Nedoporučuju jít na to z pozice "já chci", spíš bych to brala, že i jí musí být nepříjemný takhle tě uhánět a jestli by jí vyhovovalo, že se po škole ozveš sama a řekneš jí, co máš v plánu. Ve 14 si dokážu i v pohodě představit nabídku z tvé strany, že si uděláš procházku s kamarádkou a třeba po cestě zpět koupíš pečivo na večeři...

 • Bohužel, někteří rodiče ( maminky ) to "přehání" nechcou si pripustit, že jejich dítě z není dítě ale samostatný člověk který se potřebuje rozvíjet. Být tebou najdu na netu knihu na toto téma a mamince ji dám jako dárek. Stejně tak ji zkus předběhnout s tím psaním zpráv, domluv se s kamarádkou už ve škole že si chvíli pokecáte po škole a mamce hned napis zprávu - jsem tam a tam a povídám si kamarádkou ( nejlépe napiš i jeji jméno ) a že do ( třeba ) 30minut jsi doma. Ono jak nastoupis na střední školu tak se to taky změní....být tebou vybírám školu hlavně podle sebe!!! Nenech se ovlivnit tím, že je škola ( podle mamky ) moc daleko nebo tak něco.

 • tohle bych nenazvala pečlivostí, ale přehnanou starostlivostí, která už škodí.
  mám syna 9 let, ze školy chodí sám. pokud se stane, že se zdrží např. proto, že mu ujede MHD a dojede o 15 min později, rozhodně to nijak nehrotím. spíš jen počkám na důvod zpoždění a nahánět bych ho začala, až by to bylo minimálně půl hodiny od zpoždějí.
  15 min mi připadá opravdu přehnané, a ve tvém věku bych neřešila ani hodinu. Strach, který údajně tvá máma má, je spíš o tom, že má pocit, že ztrácí nad tebou kontrolu. že seš více samostatná. osobně bych se spíš domluvila na nějaké toleranci, než tě začne takto uhánět, než na SMS pokaždé, co hodláš s kamarádkou poklábosit pár minut po škole. ono by se to do budoucna totiž mohlo docela dost zvrhnout v SMS absolutně vždycky a budeš pod neustálou kontrolou.

 • Co se domluvit? Mám syna 13 let a vždycky mi nasdílí polohu na WA a řekne, kam jde atd. Chápe, že mám o něj starost a on sám je rád, že mi to není jedno.:-)
  Rozumím Tobě i mamince. Není to někdy lehké.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 918 otázek, kterým se dostalo 266 362 odpovědí a 405 469 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist