Miminko v garzonce

Otázku položila: Anonymní uživatelka #438800 10.2. 8:54

Krásné ráno, ženy.

Se snoubencům žijeme v malé garsonce, ne že bychom neměli na větší, ale dokud to jde, chceme ušetřit peníze hypotéku. Řešíme teď otázku, zda by bylo lepší nejprve postavit dům, a pak se snažit o miminko nebo přivést miminko do garsonky a společně pak budovat domeček. Říkám si, že do roku je nejspíš jedno, kde by miminko bylo. Naštěstí bychom měli i možnost, kam by mohl snoubenec jít přespat, kdyby se stalo, že by dítě celou noc probrečelo. Každopádně nevím, nechci abychom udělali nějaké nerozumné rozhodnutí.

 • 10.02.2022 15:44:00 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy10.2. 10:42

  Je hrozně moc okolností, které musíte zvážit. Váš věk, stabilní zaměstnání a tedy i příjem, výška příjmu, zda si necháte postavit dům na klíč nebo svépomocí? Aktuálně jste v nájmu nebo je garsonka vaše? Spoustu párů nezvládlo období malé dítě+stavba. Otec věcně pryč a máma s dítětem sama celý den. Žádný společný čas, žádná možnost odpočinku, odcizení..

 • Kryptozoo10.2. 9:21

  Souhlasím-záleží kolik vám je, jak rychle byste měli postaveno, kdy chcete začít..Za sebe mám zkušenost, že člověk kolikrát rozumuje aby udělal věc dobře a uplne zbytečne. Můžete si teď říct, že je rozumné postavit dům abyste měli dost místa, pohodlí, zázemí..A pak zjistit, že se stavba protáhne, odloží protože dojdou peníze..kvůli úředničině..Můžou z toho být roky a do toho můžete zjistit, že otěhotnění lusknutím prstu se bohužel nekoná a budete si vyčítat, že jste přišli o čas.
  V garzónce do toho můžete "jako napotvoru" vlítnout hned a vyčítat si, že jste měli radši nachystat ten domek. To nikdy nevíš a žádná možnost neni správně-ať uděláte cokoliv, vždycky si budete vyčítat, že jste mohli udělat to druhé:-)

 • Zvážila bych kolik vám je let, to nikde nepíšeš. Pokud jste mladí máte lepší postavit a pak prcek. Samozřejmě, později to může být větší problém počít dítě, ale taky nemusi. Ještě když to vezmu čisté finančně - s dítětem může být už hypotéka trochu problém skrze banku, že je jen jeden příjem a vyživovací povinnost. Banky jsou v tomto ohledu přísne. Zvážila bych kolik si chcete na hypo brát a i podle toho se "přizpůsobila".

 • Tak já můžu říct vlastní zkušenost. My měli prvně dítě a pak stavěli a už bych to tak neudělala. Ale jak tu někdo psal, žádná varianta nemusí být ta "správná".
  U nás to teda bylo tak, že jsme ani stavět původně neplánovali. Bydleli jsme u tchánovců a měli tam zůstat. Ale pak když jsem byla těhotná a chtěli jsme dělat nějaké úpravy na domě, tak se jim to moc nelíbilo a manažel rozhodl, že raději půjdeme do svého (konečně pochopil, co já mu už roky říkala a on to nechtěl vidět...) Kupní smlouvu na pozemek jsme podepisovali 1,5 měsíce před porodem. Než se všechno vyřídilo a konečně se poprvé okolo do země, tak měl malý 20 měsíců. A protože jsem chtěla dvě děti a nebyla už nejmladší, tak jsme šli během stavby do druhého. Vypočítala jsem si to tak, že se do porodu stihneme nastěhovat. Ale bohužel. Na stavbě nic nejde podle plánu a když nám měli pokládat vynil, tak řekli, že smůla, protože podlaha není dostatečně vyschlá. Tím se zrušila i domluvená montáž kuchyně. Když vinyl konečně byl, tak truhlář neměl čas, pak si na měsíc onemocněl a my měli vše hotové k nastěhování, jen kuchyň stále chyběla. Nakonec jsme se stěhovali, když měl starší 3 roky a mladší 3 měsíce. A jak to tak po stěhování bývá, tak spousta věcí se postupně ještě dodělává a dozařizuje. Takže mám pocit, že jsem si děti malé ani moc neužila, protože jsem pořád seděla na internetu a něco sháněla nebo se prostě něco pořád dělalo na domě a kolem domu. Třeba funkční zahrada byla až po roce bydlení. Takže první léto se dalo s dětma vylest ven jen do hromady prašné hlíny.
  A kromě toho, že mám pocit, jak jsem si ty miminka neměla čas užívat, tak s manželem jsem se naopak odcizila. Teď bydlíme 4 roky a uvažujeme už i o rozvodu :'-(

 • eliskao11.2. 22:52

  Za mě na toto neexistuje rada, jednoznačná odpověď. Přidám jen svou zkušenost, s manželem jsme spolu nyní 12 let. Nejdříve jsme byli moc mladí, pak já dodelávala při práci vysokou, pak jsme sehnali domek, hypotéka, rekonstrukce, svatba. V mých 28, manželových 37 jsme měli dodelaný dům, byli jsme sezdaní, já dokončená vysoká, začali jsme se snažit o dítě. Nešlo to, fůry vyšetření, stres, každý rok navíc hrůza že už to nevyjde. Nyní jsem 36tt, čekáme první dítě, já budu mít 33, manžel 42. Za sebe bych podruhý tak dlouho nečekala. Možná by to nešlo dlouho i tak, ale taky možná ne.

 • zoink15.6. 11:52

  Ahoj, mít dítě v garsonce za mě určitě není problém, do toho roku dítě extra velký prostor nepotřebuje. My jsme třeba na bytě měli pro úsporu místa asi 3 regály tohoto typu https://www.finecase.cz/regaly-a-policky/bambusovy-regal-5-polic-prirodni-bily-bcb75wn/ a tam se vešlo spousta věcí, navíc je fajn, že můžete dát „nebezpečné“ věci případně výše, aby dítě nedosáhlo. My třeba nejprve stavěli a až poté měli děti a neměnila bych, s tou stavbou přichází i stres, případné hádky.. Za mě tedy, pokud Vám to věk, zaměstnání a jiné faktory dovolí, měla bych děti až po stavbě.

 • Vždy Je základ mít prvne kde bydlet a nejlépe bez hypotéky, at můžete vše dítěti poskytnout a má se co nejlépe :)
  Lepší at žije v garsonce a má pak vše, než at žije v domě a nebudete mu moct pořídit to, co bude potrebovat a co si pozdeji bude přát. :-(
  To bych dítěti nikdy neudělala

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 953 otázek, kterým se dostalo 266 534 odpovědí a 405 579 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist