Miluju starší ženu a rodiče jsou zklamaní.

Otázku položila: Anonymní uživatelka #425896 27.9. 20:04

Dobrý den.
Je mi devatenáct a teď to bude rok co chodím se svou přítelkyní. Ona je o dvacet šest let starší než já. Je to můj první vztah se ženou, předtím jsem měla přítele o kterém moji rodiče věděli a mysleli si, že jsem teda na kluky. Dlouho jsme s přítelkyní řešily, jak to mám doma říct a kdy bych je měla seznámit. Táta totiž nikdy o vztazích se stejným pohlavím nemluvil úplně dobře, ne že by ty lidi vyloženě nějak urážel, ale bylo z něj vždycky cítit, že je mu to proti srsti. Takže z toho jsem měla největší strach. Promluvila jsem si teda nejdřív s mojí mamkou, řekla jsem jí, že s někým chodím a chtěla bych aby se poznali. Ale že je to žena a bojím se aby to nebyl problém. Mamka to nejdřív vůbec nechápala a ikdyž na ní bylo vidět, že jí to asi vadí a není ji to příjemný, tak mi řekla, že ji chce poznat. Poprosila jsem jí aby na to nějak zkusila připravit tátu a že bych jí teda přivedla. Vím že byla blbost jí neříct o tom věkovém rozdílu, ale už jsem na to neměla odvahu, už tak jsem byla úplně na nervy. Dopadlo to špatně, táta se málem zbláznil a oba dva přítelkyni řekli dost ošklivý věci. Táta se semnou teď vůbec nebaví, přijde mi jakoby se mě snad štítil a na mamce je vidět, že je zklamaná. Je mi to hrozně líto a nevím jak to spravit. Mám je nechat být a doufat, že se s tím srovnají a nebo to mám zkusit nějak řešit?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • interstellar27.9. 21:15

  Taky mi přijde věkový rozdíl hodně podivný, zvlášť když jste tak mladá, nezkušená a lehce ovlivnitelná. Myslím, že by rodiče celkem vyrovnali s tím, kdybyste měla přítelkyni v podobném věku, ale mít známost ve věku rodičů... To rodiče málokdy rozdýchají, ať se jedná o hetero nebo homosexuální partnery. Člověk sice nějak potřebuje nabrat zkušenosti, ale není třeba si kvůli tomu znepřátelit nejbližší.

 • buccaneerka227.9. 20:51

  Upřímně? Diviš se jim? Rozdíl 26 let? Rodiče tě měli asi v podobném věku, ne? Osobně mi to přijde téměř pedofilní, když někdo má vztah s člověkem ve věku vlastních dětí. Co od toho vztahu očekáváš?

 • Zdejší reakce mě zarážejí.
  Ano, je pravda, že většina rodičů asi tak nějak počítá s tím, že si jejich dítě jednou najde partnera přiměřeného věku a založí s ním vlastní rodinu.
  Na druhou stranu - děti nejsou náš majetek a volí si svou vlastní cestu, svůj vlastní a jedinečný způsob, jak žít a být šťastné. Rodiče mohou projevit obavy, mohou projevit starost, ale jedním z jejich úkolů je naučit se respektovat volby svého dítěte a podporovat ho, ať jsou jakékoliv.
  Tazatelko, dala bych tomu čas. Myslím, že rodiče ho potřebují k tomu, aby se vzdali svých představ a pochopili, že jsi dospělá. Ano, taky by mě znervóznilo pokud by si dcera přivedla partnerku v mém věku, měla bych strach, zda ji někdo nevyužívá...v každém případě ale, pokud bych dlouhodobě viděla, že je skutečně šťastná a že je její partnerka férový člověk, přijala bych to.
  Nedávno jsme narazila na odkaz na organizaci, která pomáhá lidem ve Tvé situaci, ještě zkusím zapátrat, možná ten odkaz najdeš sama...
  Držím palce.

 • Tinkakopek29.9. 11:35

  asi takhle ,,, jako rodič holčičky, kdyby mi přišla domů s holkou ... no nadšená bych nebyla, ale hlavně že by byla šťastná, nicméně kdyby přišla domů s někým, kdo je starší než já, tak to bych asi byla stejně vyplesklá, jako tvoji rodiče, ale na druhou stranu, opravdu neznám moc lidí, kterým by v dnešní době vydržel takový nerovný vztah od 19ti let, to ale není předmětem tvého dotazu ... rodičům bych dala čas a prostor to vstřebat .... je to pochopitelné, že z toho neskáčou do nebe .... ale myslím, že to nakonec přijmou, mají tě rádi a taky chtějí abys byla šŤastná, ale dej jim čas to nějak vstřebat

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 173 otázek, kterým se dostalo 255 277 odpovědí a 397 053 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist