Mám Zánět dásní??

Otázku položila: Anonymní uživatelka #409337 11.10. 10:03

Zdravím, vcera v práci mě zacla bolet levá strana hlavy, v nosní dirce levé trosku ryma, a boli me i na levo dásně, nahoře je mam zarudle a při čištění zubů lehce plivu krev. Dnes mě to bolí vic, a už i v okolí, ale na jednom místě nalevo nahoře nejvíc, dásně mam opravdu zarudle. Myslela sem ze z nachlazení protože v práci máme větráky, ale kolegyně mi právě dnes rekla ze můžu mít z toho zánět právě i z toho větráku. Vzhledem k tomu že normálně na takovou tvorbu akne ne trpím, mam jednou za čas pupinek, a teď právě před pár dny mi vyrasilo několik menších ale tvrdých až bolestivých na bradě, a menší okolo úst, myslím si že to je s tím spojené? Zbytek pleti mam totiz ok. U zubaře budu čekat, a jen tak se k nej nedostanu, resi to i jiný mudr nebo ne? Nebo to zvládnu léčit sama? Vím o te paste paradontax z reklamy, a vím že na zánět dásní je dobrý kloktat heřmánek.. Doma mám takovou vodicku kterou jsem tehda koupila na doporučení na opar je z konopi a rebicku na papírku se píše, že je vhodný i na výplach proti zánětům, tak jsem to už zkusila. Co víc? A co na ty pupinky? Vypadá to příšerně.. Je to zarudly nepříjemný a samozřejmě viditelný. Děkuji za info.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • macicekkajik11.10. 10:32

    Ahoj, opravdu to vypadá na zánět dásní a akné s tím může být samozřejmě spojené. Až vyléčíš zánět dásní, tak zmizí i akné. Na zánět dásní doporučuji pastu Enzymel a důležité je si i čistit mezizubní prostory mezizubním kartáčkem. Tu pastu enzymel klidně natři večer prstem na dásně a nech přes noc působit, nevyplachovat. A na akné, aby se ti rychleji zahojilo doporučuji Ichtoxyl.

  • na zánět místo heřmánku bych víc doporučila šalvěj, která desinfikuje. a správnou techniku čištění zubů.
    co se pasty týče, tak každý musí najít to svoje, mně třeba parodontax moc nevyhovovala a používala sem tuším Lacalut. a hlavně měkký zubní kartáček. a vhodné jsou i mezizubní kartáčky nebo alespon ústní sprcha.
    ještě mně napadá, zda se ti nedělají afty, které zpočátku taky mohou být jen začervenalé místo.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 73 478 otázek, kterým se dostalo 246 209 odpovědí a 385 257 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist