Lupy
ahoj,
pomoc... co zabírá na lupy? ale opravdu zabírá..vyzkoušela jsem už toho plno a nic.. začala jsem zdravěji jíst, občas si dám rozpustný vitamín, sportuju, snažím se víc odpočívat, i když stres mám díky práci často.. a lupy se drží na hlavně pořád.. hlava občas svědí...jakmile se podrbu vidim je na prste/nehtu... je to hrozné, jsem z toho nešťastná.. uvítám jakýkoliv typ jak se jich zbavit..
vyzkoušela jsem šampony na lupy, čistě kopřivovoý i dětský a nic.. jeden den je to celkem ok a durhý vše zpátky...
díky všem za pomoc!
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
25.5.2017 18:00v první řadě musíš brát v úvahu, že kůže na celém povrchu těla se postupně odlučuje a neustále tvoří nová. všude na těle ji tak nějak přirozeně nepozorovaně "odrbeš" při utírání do ručníku, oblékaní se, umývání atd. atd. ve vlasové části hlavy se to tak často neděje. takže opravdu se dobře zamysli nad tím, zda množství "lupů" není jen běžná výměna vrchní vrstvy pokožky.
když tě hlava svědí, můžeš mít pokožku hlavy možná jen zbytečně vysušenou (fénování, šampony, různé vlasové přípravky.....) a mohl by pomoct nějaký zábal např. z kokosového nebo olivového oleje a dávat pravidelně cca 1 týdně, dá se koupit i s aplikátorem abys to dávkovala přímo na pokožku a ne do vlasů samotných. mohlo by ti pomoct i šetrnější mytí hlavy "tuhými šampony"-najdeš např. na fléru
nejen proti svědění často pomůže i opláchnout vlasy po umytí chladnou vodou s troškou octa nebo se šťávou z citronu
pokud máš opravdu velký problém s lupy, při poškrábání se ti doslova sypou z hlavy a nezůstanou jen za nehtem, máš jich dost i na oblečení atd., navštiv kožní! může to být lupénka nebo jiné kožní onemocnění, které potřebuje odborný zásah. zjisti si recenze na dr. ve svém okolí a najdi si někoho opravdu dobrého a objednej se.