Líný přítel.

Otázku položila: Anonymní uživatelka #438670 21.11. 11:31

Ahoj holky,jdu si pro radu..
S přítelem jsme spolu 5 let a z toho rok spolu bydlíme..No a přesně ten rok nám to spolu celkem dost skřípe..
Oba dva jsme žili v domácnostech kde rodiče na pořádek moc nedbali..Ne že by byl úplný nepořádek že by se nikde nedalo pohnout ale už na první pohled šlo vidět že nejde o uklizenou domácnost..Naši dost pracují takže jsem měla kolikrát domácnost na starost já ale spolu se školou a tenisem jsem nedokázala domácnost vypucovat úplně..No a přítel žil jen s tátou,2 chlapy takže nehrozilo že by měli byt voňavý nebo něco a při seznamování s jeho tatou jsem měla strach se napít ze skleničky kterou mi dal..K tomu všemu byl přítel zvyklí že večer přišel z práce a jeho táta mu dal jídlo hned pod nos..Doma nikdy nic nemusel ale prý ho ten nepořádek u nich štval..Slíbili jsme si že když se přestěhujeme,budemd udržovat byt uklizený a já věřila že to půjde..Jenže ne..Po měsíci spolužití jsem si všimla,že přítel vlastně v našem bytě ještě nehl ani prstem.Kolem postele na straně kde spí on,se hromadilo jeho oblečení a o stole na kterém má počítač ani nemluvím-skleničky krabičky od donáškových jídel a nevím co ještě..Nechápu jaktože jsem si toho nevšimla..Byl zrovna v práci tak jsem to uklidila a v noci jsme se kvůli tomu pohádali,slíbil mi že už to neudělá..Na další den jsem po ranní přišla domů z práce,otevřela jsem obyvák a měla jsem pocit že jsem v nějaké hospodě kde kouří přes 500 lidí..Oba jsme kuřáci ale byli jsme domluvení že se kouřit bude jen na balkóně a ne v bytě.Přítel mi na to jen řekl "to se vyvětrá" :) A od té doby to je takhle dokola..Oblečení nechává kde může,když spím nebo jsem v práci tak kouří kde může-i na záchodě,nádobí taky všude,odpadky vynáším jen já,vařím jen já,uklízím a peru jen já,když uklidím tak je ten byt nádherný ale na druhý den po práci můžu znova..Taky pracuje a o 2 hodiny déle než já ale to neznamená že všechno musím dělat sama..A upřímně se cítím už jak jeho máma..On nevidí co dělá špatně a je podle něj všechno super..Můžu ho prosit a brečet kolik chci ale on stéjně nehne ani prstem..Už jsem zoufalá..Chtěla bych dítě ale jedno už očividně mám..Přítele miluju ale tohle už nezvládám..Nejsem služka nebo něco..Co s tím/ním mám dělat?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy21.11. 13:35

  Buď se s tím smiř nebo jdi od toho. A to, že je muž automaticky neznamená, že nebude na úklid. Znám tolik kluků, kteří jsou na pořádek víc než jejich přítelkyně.

  Já bych na to neměla nervy, ne jen kvůli tomu úklidu, ale proto, že i když jste si o tom promluvili, tak neměl potřebu to dodržet. Jinými slovy, je mu úplně jedno, že tobě to vadí a nehodlá s tím nic dělat. Nejsi jeho partnerka, ale matka. Opravdu to takhle chceš? Já bych nechtěla muže, který nedokáže respektovat moje přání a jede si jen svoje 🖐

 • Nenadelas nic. Pokud tohle trvá rok, jemu to nevadi, sám snahu nemá... lepší to nebude.
  I proto se říká, že lidé spolu mají nejdřív bydlet a pak mít dítě.

 • diskuttúterý 10:24

  Tohle bývá v lidech zakořeněno hodně hluboko a jen těžko se to mění, v lepším případě se to jen zmírní. To, že někdo pracuje déle nebo méně je přece jedno (pokud nedělá pravidelně 12+ hodin každý den), doma jste oba.

  Vaše možnosti jsou:

  1. Smířit se s tím jaký je a žít takto dál.

  2. Pokoušet se ho změnit, pořád mu to opakovat a doufat, že to bude lepší.


  Nedáte se a půjdete do útoku:


  3. Přestaňte dělat všechno, co děláte... neuklízejte, nechte věci, tam kde jsou, zaplní se linka špinavým nádobím - ok, prádlo na zemi - ok, není co jíst (pro něj) - OK, bláto na zemi v předsíni - OK. A uvidíte, jestli si toho všimne a co on na to. Pak ten bordel všude vyfoťte a třeba mu ho pošlete na telefon až bude v práci - co tam na něj čeká. Podle jeho reakce zjistíte, jestli je tam nějaká naděje na změnu nebo ne. Až třeba budete hoodně naštvaná, fotku dejte na jeho sociální síť s nějakým pěkným komentářem, co pěkného ho doma čeká - to není Váš bordel, ale jeho bordel (na to už ale musíte mít trochu odhodlání)

  4. Všechen jeho bordel házejte do černých pytlů na odpad - všechno hezky dohromady. Pytle dejte do předsíně aby to viděl a když se bude ptát, řekněte, že je tam jen obvyklý bordel. Když s tím nebude nic dělat, pytle odneste někam pryč, třeba do sklepa... nebo pokud se odvážíte, tak to vyhoďte. Bude mít připomínky? Tak si to měl uklidit, vy jste mu to říkala.

  Nejste jeho matka ani služebná, nemusíte po něm úklízet, vařit mu nebo mu chystat ponožky, protože si je neumí spárovat. Je možné, že se kvůli bodům 3 a 4 pohádáte, no a? Může za to on, ptejte se, čí jsou to věci a kdo je neuklidil. V některých případech prostě obvyklá komunikace a trpělivost nefunguje a pokud se nepostavíte na zadní, tak nic nezměníte.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 184 otázek, kterým se dostalo 263 728 odpovědí a 403 321 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist