Lidi se mi za to smějí...

Otázku položila: Anonymní uživatelka #407450 12.6. 7:06

Zdravím. Tento příspěvek bude poněkud delsi, ale důležitý, prosím přečtěte si ho celý.
Chtěla bych se na vás s něčím obrátit. Teď poslední dobou sklýzím různé posměšky ohledně mých zubů. Je mi 17, mám předkus a vyčnívají mi hodně jedničky, mám je taky celkově mnohem větší než ostatní zuby. U zubarky s rovnátky jsem byla tuším tak naposledy když jsem byla v 6. třídě. Tam mi řekla, že předkus nemám a rovnátka nepotřebuji, doteď nechápu, proč mi řekla, že ho nemám když ho úplně viditelně mám. To stejné mi řekla i má teta, která je zubní asistentka, řekla mi že ho nemám. Jenže když si vygooglím jak vypadá předkus, tak vypadá přesně tak jak to co mám v puse. Připadá mi, že to mám skoro jak Freddie Mercury.
Zkrátka teď poslední dobou se mi za to ostatní posmivaji nebo k tomu mají nějaké připomínky. Říkají, že mám zuby jako kůň. Je to hrozné, protože já nad tím nedokážu mávnout rukou a neřešit to, ať si každý říká co chce...Ne, to nedokážu. Já nad tím začnu víc a víc přemýšlet a hrozně mě to sráží k zemi, dokonce už kvůli těm zubum i brečím.
Někdy v létě chci jít k té doktorce s rovnatkami znovu, jenže nevím, jestli ty rovnátka vážně budu chtít. To víte, jsem na střední škole, nedokážu si vůbec představit jak bych vypadala, možná bych za to ještě víc trpěla...kdybych je začala nosit třeba ve 13/14 letech...ale teď? V 17? Nevím :(. Navíc bych si taky musela nechat vytrhnout nějaký zuby, čehož se dost bojím. Co byste mi doporučili? Jak byste mě utěšili? Jak byste mi pomohli se s tím smířit třeba?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • macicekkajik12.6. 7:39

  Jsi v citlivém věku, kdy se chceš především líbit. Chápu tě, ale pokud budeš chtít rovnátka, tak to asi bez vytržení zubů nepůjde. Protože ostatní zuby se musí někam posunout. Většinou se lidi smějí tomu, co člověka trápí, protože ví, že mu ublíží. Pokud si z toho uděláš před nimi sama legraci a nebo řekneš závidíš, že takové nemáš, tak ti dají pokoj, protože uvidí, že se máš ráda takovou jaká jsi. Lidé vždy utočí na slabost druhého. Mám kamarádku, která má opravdu hrozné zuby a má se ráda taková jaká je a nikdo se jí nesměje. Je to strašně hodná holka a skvělá máma. Místo toho aby zuby byl posměch, udělej z nich přednost. Každá jsme jedinečná a až potkáš toho pravého, bude tě milovat takovou jaká jsi. Mně se také posmívali, že mám velké oči, že nosím silné brýle a že mám velká prsa - velká prsa jsem měla již ve 12 letech. Nenech si srážet sebevědomí něčím, co za to nestojí.

 • Dnes jsou rovnatka spis modni doplnek. Nerekla bych, ze je to jako kdysi.
  Ja je dostala az ve 22 letech a nosila jsem je tusim 3 roky. Kolega v praci ma 30 a ma je asi rok. Ani mu nevadilo, ze je ma na svatebnich fotkach.
  Normalni clovek se ti za rovnatka urcite smat nebude.

 • Rovnátka nosí i lidi kolem 40. Já jsem je měla v prváku v 16. Měla jsem je asi rok a půl (horní rok a půl a spodní rok - sundavali mi je pak najednou), zuby mám rovný, trhat se nic nemuselo. :) Jenom musíš počítat s tím, že je to spousta peněz, pak budeš muset nosit vyndavací rovnátka, aby se to nevrátilo zpátky. Já jsem na ně docela kašlala (hlavně protože mě bolely všechny zuby a dásně kvůli osmičkám) a teď musím spodní nosit 16 hodin denně (druhá možnost byly znova fixní na spodních 4 nebo 6 zubů), aby se mi vrátil zub zpátky (jeden mi vylezl před ostatní). Teď v srpnu to bude 3 roky, co mi je sundali a ty vyndavací pořád musím nosit a zatím to nevypadá, že bych je měla přestat nosit. Že jsem nemohla jíst oříšky, karamel a jablko, hrušku jenom nakrájený bylo to nejmenší :D Mě to vždycky týden po utažení bolelo, měla jsem odřenou pusu zevnitř, dost jsem trpěla. Jsem ráda, že jsem to podstoupila (u mě hrozilo, že nebudu moct kousat, protože jsem nosila horní vyndavací rovnátka od 1. třídy a zubařka to posrala. Pak jsem šla jinam a šlo to spravit jedině fixníma. Pravděpodobně kdybych je nenosila od 6-7 let, tak jsem rovnátka nepotřebovala vůbec), ale znova bych do toho nešla :D Taky počítej s tím, že se ti změní vzhled v obličeji, když se zuby srovnají. Mě rovnátka celkem stály asi 40 tisíc za ten rok a půl (při nasazení to bylo max. 5,5 tisíc najednou, pak už menší částky. Většinou 800-1000 na jedno patro za návštěvu). A smát se ti nikdo nebude, rovnátka v dnešní době nikdo neřeší a opravdu se berou jako módní doplněk. Mamky bývalá kolegyně má syna a ten prej jednou přišel domů, že potřebuje nutně rovnátka. Ona se na něj podívala, jak kdyby se zbláznil, protože zuby měl perfektně rovný. Rovnátka chtěl protože je má spousta lidí. :D

  Ukaž, že se za svoje zuby nestydíš a uvidíš, že se ti ostatní přestanou posmívat. :) Cítí, že se ti to nelíbí a zuby tě trápí, proto se ti smějou. Měla jsem to takhle s akné. Začala jsem se mít ráda a posmívání a šikana přestaly. ;)

 • Francy12.6. 8:14

  S tím trháním bych to neviděla tak černě. Měla jsem ,, upíří zuby,, tedy horní špičáky dost nahoře. Jedna ortodontistka mi řekla, že bez vytrhnutí to spravit nepůjde, to jsem odmítla. Od toho je snad ortodoncie, aby zuby narovnala ne? Šla jsem k jiné, fixní rovnátka jsem měla rok a zuby mám krásně srovnané. Taktéž jsem je měla na střední škole a v pohodě, neboj se toho :-)

 • Rivaaro12.6. 13:49

  co se týče estetiky rovnátek, tak bych si s tím hlavu nelámala. Dneska nosí rovnátka kde kdo a nestydí se za to. Dokonce jdou udělat rovnátka v barvě zubů, nejsou tolik vidět, nebo se na ně dávají různobarevné gumičky. Já sama jsem měla rovnátka až ve 30-ti a bylo mi líto, že jsem je neměla už dříve.
  vytrhli mi kvůli nim dvě 4. Děsila jsem se toho, ale nebolí to. Je cítit tlak to jo, ale bolest ne.
  Takže za mne směle do toho. Jsou to tvoje zuby a chceš je mít krásné rovné.

 • interstellar12.6. 13:56

  Rovnátka si dávají lidi v každém věku (pokud mají ještě zuby :-D). Co bych zvážila, je příspěvek od pojišťovny. Myslím, že do 18ti bys mohla ještě na rovnátka něco dostat.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 73 218 otázek, kterým se dostalo 245 365 odpovědí a 384 123 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist