Láska nebo přátelství

Otázku položila: Bývalá uživatelka #22319 13.4.2010 18:48

Mám kamaráda,snad nejlepší!chodíme ven,k němu koukat na filmy,všechno si říkáme atd,no a on mi napsal,že by mě chtěl,ale že prostě,nechce zkazit naše přátelství,že by pak už nebylo nic jako dřív a že se bojí zklamání,že mě ztratí jako kámošku a pak jako holku,já ho mám hrozně ráda,možná by to šlo,ale taky si myslim to co on..nevím, nevím co dělat,jestli budeme dál kámoši a budeme se tajně chtít,nebo to máme risknout?..a pak třeba ztratit všechno ??..což se stát rozhodně může..:(

děkuju vám všem z podporu, ;) on se stejně vrátil ke svojí bejvalce a já sem si teď taky někoho našla ;) kamarádíme se pořád,ae už né tolik,to víte.. žárlivost je svině ..

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • petulinkaa1313.4.2010 20:31

  No každopadně ti řeknu jedno,už to stejnak nebude jako dřív,ty už víš,že ma o tebe zájem a on taky,víte to navzájem..a to uz celý kamarádství meni at chceš nebo ne,takže jestli k necemu vaznejsimu dojde,uz je to jedno a druhá vec,proc se lásce bránit,když se nabízí...hm? tak hodně štestí :-)

 • dzusinka13.4.2010 23:39

  Já bych to nechala plynout. Nic přece nemusíte rozhodnout hned teď na místě. Nechte tomu čas a uvidíte jak se to vyvrbí. Nic neuspěchejte ani nic nepotlačujte.

 • Simone14.4.2010 11:58

  Já budu mluvit z vlastní zkušenosti: měla jsem hodně dobrého kamaráda, ale zamilovali jsme se do sebe. Musím říct, že my jsme to rozhodně neřešili, tak jako vy :) Prostě jsme jednali podle toho, jak jsme to cítili. Po roce jsme se rozešli, chvíli se neviděli, ale pak jsme si o tom otevřeně promluvili a řekli si, že vztah to byl fajn, nevyšel, ale proč bychom se spolu znovu nezačali kamarádit, když předtím to bylo fajn. Už je to 8 let a my jsme stále přátelé a naše přátelství nám nekazí žádné erotické jiskření. Prostě jsme to zkusili a zjistili, že jako kamarádům je nám líp.
  Tímhle jsem ti jen chtěla sdělit, že pokud si s ním teď něco začneš, neznamená to automaticky, že po případném rozchodu už nikdy nebudete moct být přátelé. A navíc, pokud už to mezi vámi jiskří, stejně už ten vás vztah nebudete vnímat "čistě přátelsky".

 • Pokud jak říkáš ho máš hodně ráda je to možná proto, že chceš, aby to bylo víc než kamarádství a taky možná je.Když zůstanete kamarádi bude to hezké, když to zkusíte může to být ještě lepší, myslím, že i kamarádský vztah je v partnerství důležitý a nejedno kamarádství časem přerostlo v lásku a později třeba i vztah na celý život. Jediné co ti můžu poradit je počkat jestli v tom později budeš mít více jasno tohle rozhodnutí za tebe nikdo neudělá, ale i to že o tom přemýšlíte svědčí o tom, že vám na tom druhém záleží a nechcete ho ztratit.

 • Já souhlasím s Dzusinkou. Jestli se to má časem změnit v něco jiného, tak to prostě přijde samo od sebe, vyplyne to. Dokud si o tom nejste jistí, a bojíte se oba, aby se tento stávající vztah nepokazil, proč riskovat a něco uspěchávat? Vždyť je vám spolu takhle dobře, tak si to užívejte, nepřemýšlejte o nějakých "kdyby" a jestli to má přeci jen přijít, tak se tomu pak stejně pak neubráníte. Prostě to přijde, bez přemýšlení.
  Přátelství je moc vzácná věc. Hodně štěstí a dobrých rozhodnutí :-)

 • Ahojky,
  no já bych to spíš nechala, tak jak to je. Pokud to mezi vámi jiskří, ale nejste si jistí, jak by to dopadlo, kdybyste překročili tu hranici, pak bych se do ničeho nepouštěla a nechala to být. Budete pořád kamarádi, ale bude to mezi vámi jiskřit a každý si může představovat, jaký by to bylo, kdyby....., což je strašně vzrušující. Ale je to jen můj názor.

 • A máš stálého přítele nebo ne?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 927 otázek, kterým se dostalo 262 277 odpovědí a 402 502 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist