Krém na suchou, citlivou a lehce problematickou pleť

Otázku položila: Anonymní uživatelka #413190 14.2. 15:19

Ahojky, hledám krém na zmíněný typ pleti. Mám ji zcela suchou, citlivou (to dost), a taky sem tam nějaký pupínek. Co se týče pupínků jde tak o dva tři jednou za čas. Spíš mi převažuje citlivá suchá pleť a to dost. Občas i takové suché červené místečko. Kosmetiku co používám teď, mi hodně zachránila za rok pleť, ale pořád cítím že tam něco chybí. Ráda bych nějaký fakt dost dobrý krém na hodně suchou pleť, citlivou ale viz i lehce občas problematickou. Chtěl bych přírodní složení bio krém nejlépe, používám bio kosmetiku i teď chemie mi vždy pleť hrozně zničila. Chtěla bych hlavně hydrataci od krému, ochranu, třeba i SPF. Problém je že co zatím vidím na netu tak každý krém bio má hodně složek nebo olejů v sobě, u kterých si nejsem jistá aby mi nějakým způsobem pleti neškodil. Třeba nechci riskovat s komedogennimi oleji nebo složky, ani žádné dráždivé a až moc složek v tom krému. Řeknu příklad že bych byla ráda, kdyby třeba byl krém s jedním olejem nebo složkou a zbytek jen voda hydratace. 😄 Poradíte? Děkuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Lily714.2. 17:25

    Ja som tiež zástanca toho, že čím menej zložiek, tým lepšie, ale ono v tom kréme to nie je tak zas úplne ideálne ak má dostať maximum prospešných zložiek. Odporúčam šípkový krém od značky Dulcia, všeobecne to je značka, ktorá spája prírodu s modernými technológiami, čiže sa práve snaží eliminovať komedogénne alebo dráždivé zložky. Ja mám veľmi citlivú pleť a ich krémy mi nevadia. Obľúbila som si aj taliansku značku equilibra, ale dm obmedzila predaj ich výrobkov, aspoň teda na sk takže som sa vrátila k Dulcii.

  • MD15.2. 9:22

    Ahoj, já mám stejnou pleť a vyhovuje mi tohle https://www.dm.cz/balea-pletovy-denni-krem-s-of15-p4058172185021.html . Používám k tomu čistící mléko, noční krém a pleťovou vodu stejné řady. Jsem s tím moc spokojená, vyřešilo to všechny mé problémy a ani to nestojí majlant.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 909 otázek, kterým se dostalo 262 213 odpovědí a 402 440 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist