Kolik mléka v 8 měsících?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #51494 13.7.2012 22:41

Čauky holky, můžete mi poradit, kolik by za den měly vypít asi osmiměsíční děti mléka za den celkem? A pokud mi odmítá sunar a umělé mléko, můžu malému dávat čaje? A mléko nahradit jogurty?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • lulatko13.7.2012 23:19

    Po půl roce života, tedy již vedle příkrmů, by děti pořád měly denně přijmout alespoň 500 ml mléka nebo mléčných výrobků (do toho se tedy počítají i mléčné kaše, jogurty, sýry - zvládne-li, tak třeba tvrdý plátkový eidam nebo ideálně cottage; taveným se vyhnout, smetanové a tvarohové po roce života (lučina, gervais), stejně tak případně pribináky, lipánky a další tvaroh. či smetanové produkty - zkrátka tvaroh a smetana až po roce). Jestli opravdu žádné mléko jako takové nechce, nelze ho zakomponovat alespoň do přípravy pokrmů? Třeba do večerní mléčné kaše, nebo k obědu bramb. kaše, zkusit případně domácí pudink, nebo rozmixovat v mléce ovoce á la koktejl. Jestli je to neprůchozí, tak holt podávat alespoň ty jogurty v přiměřeném množství, ať má především dostatek vápníku, jenž je při růstu obzvlášť důležitý. A jestli nepodáváte doteď čaj, tak se zavedením příkrmů je jistě vhodné již další tekutiny krom mléka rovněž zavést.

  • MYSLÍM, ŽE MINIMÁLNĚ PŮL LITRU MLÉKA. CELKOVÝCH TEKUTIN VÍCE, ALE HODNOTU NEZNÁM. POKUD ODMÍT MLÉKO,MOŽNÁ JE TO JEN DOČASNÉ - NENUTIT HO, PODÁVAT JOGURTY - I 2X DENNĚ + NA CHLEBA ŽERVÉ NEBO LUČINU. A MLÉKO ZKOUŠET DÁVAT POZDĚJI. ČAJ URČITĚ ANO, ALE JÁ ANEHO MALÉHO ( VLASTNE OBA KLUKY ) APUČILA PÍT OBČ. VODU.JIANK S TVAROHEM BYCH POČKALA AŽ PO ROCE - I KDYŽ KUČINA JE MYSLÍM TAKY TVAROH - ALE TEN SE DÁVAT MŮŽE - MYSLÍM TÍM PRIBINÁKY ATP. A TAKY MOZNO NA CHLEBA KVALITNÍ ŠUNKU - NE S OZNAČENÍM DĚTSKÁ -A EL NAPŘ. PRAŽSKU, KDE JE 98% MASA.TU NÁŠ MALÝ MILUJE :-) JE MI 11 MĚSÍCŮ. JINAK TŘEBA KOMBINACE JOGURTU S PŘESNÍDÁVKOU - KAŠE....JINAK CELKOVĚ TEKUTIN ZA DEN BYCH ŘĚKLA TAKY NĚCO PŘES LITR. NEBO ZKUS KOUPIT TAKOVÉ TO MLÉČKO S KAŠÍ - JE TO V KRANIČCE PODOBNÉ JAK OD FRUKA - ZNAČKA NESTLÉ ( V BALENÍ 2X200ML) NEBO SUNARKA( V BALENÍ 2X250ML). JSOU RŮZNÉ PŘÍCHUTĚ A NÁŠ MALÝ BY 250 MLÍKA NARÁZ URČITĚ NEVYPIL ( PIJE NUTRILON CCA 600ML DENNĚ ) A TOHKE ZBLAJZNE ZA CHVILKU :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 694 otázek, kterým se dostalo 273 820 odpovědí a 411 008 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se