Kapesné na výlet

Otázku položila: Anonymní uživatelka #275097 11.5. 13:34

Kolik dát prvňákovi kapesné na školní výlet? Vůbec nemám představu. Doufala jsem, že nám učitelka napoví, ale psala jen, že to nechá na nás.
Nikdy si nic sám nekupoval a s penězma nehospodařil, tak mám z toho i trošku hrůzu mu dávat 🤣. Hlavně ani nemá peněženku, tak musím ještě někde sehnat 🤦‍♀️

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Dala bych 100kc v drobných ( 20, 10 ) a přesně jak je napsáno peněženku na krk. Je to spíše na tu zmrzku či aby si koupil něco na památku. Takže bych vic peněz nedávala .

 • Eleshiar11.5. 14:01

  Jestli nema info o konkretni castce od ucitelky, dala bych mu neco na zmrzlinu, nebo dokoupeni male svaciny, piti. Teba 100,- Kc. Ucitelka pripadne s nakupem pomuze..
  A penezenka je fajn takova ta kapsicka se snurkou na krk.

 • ono jde o to, co vše na výletě mají zajištěno.
  ale jak bylo zmíněno - na nějakou zmrzlinu apod - u nás dávám do 100Kč (50-100 dle typu výletu - za je tam možnost koupit něco apod), raději i spíš v drobných.

 • zoink13.5. 11:49

  Ahoj, za mě je super, že mají mít s sebou i kapesné, musí si zvykat :-) já jsem dcerce dávala kolem těch 5-6 let na výlety tak do 100 Kč, měli zajištěné jídlo i pitný režim, takže spíš na zmrzlinu něco jinou dobrotu a tedy dávala jsem vždy kovy. Peněženku jsem pořizovala zde https://www.penezenky-ahal.cz/detske-penezenky/ a jsem moc spokojená, drží už dlouho, dcera nechtěla peněženku na krk, takže ji má v batůžku.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 208 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist