Jsem povrchni, kdyz mi zalezi na vzhledu?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #331547 7.11.2019 19:22

Hezky vecer, tak si premyslim.. Jsem povrchni kdyz mi zalezi na vzhledu meho potencialniho pritele? Abychom si rozumely - vim, ze je dulezite aby byl hodny a pozorny a v pripade rodiny se hezky choval k detem. Nicmene nejak ted bojuju s tim , ze jsou v mem okoli muzi se kterymi se stykam a jsou hodni a vsechno jenze to mezi nami nezajiskri protoze me proste nepritahuji. Ne ze by si o ne clovek neoprel kolo, to ne :D Ale snad chapete. A tak si rikam, jestli je chyba ve mne a mam pitome poskladane priority nebo to proste nejsou ti pravi kdyz s nimi nechci nic mit?
Take jsem premyslela nad tim, ze vic si vazim chlapa, ktery dokaze spoustu veci udelat sam - opravit kohoutek, postavit plot nebo dokonce dum nez nekoho, kdo jen vytasi penize a jen vse zaplati.

Jak jste to mely vy pri "vyberu" partnera? Je takove uvazovani normalni nebo bych se snad mela zamyslet nad svym postojem?
Hezly vecer :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • interstellar7.11.2019 19:37

  Fyzická přitažlivost je pro vztah klíčová, bez ní se dřív nebo později rozpadne, protože nebude fungovat sex. Jedna věc ale je, jestli člověk hledá někoho, s kým přirozeně funguje "chemie", nebo někoho, kdo má takový a takový obvod bicáků, takhle a takhle vystajlované vlasy, vyhlazené vrásky a kdovíco ještě.
  Každopádně být s někým, kdo je sice solidní a hodný, ale s kým budu muset zavírat oči a myslet na vlast nebo předstírat bolest hlavy, je masochismus. Když byly dohodnuté sňatky a nemožnost rozvodu a hledělo se hlavně na ekonomickou stránku manželství, tak to šlo, ale dneska není třeba se tak trápit.

 • bestie11.11.2019 7:33

  Podle mě to, co popisuješ, je rozdíl mezi vztahem z lásky a vztahem z rozumu. Já osobně bych z rozumu být s nikým nemohla, i když v okolí takové případy jsou a časem z toho možná vznikla i láska. U vztahu z lásky je fyzická přitažlivost jeho součástí. Takže pokud to myslíš takhle, nejsi rozhodně povrchní. Když chybí jiskření, je to pro mě o ničem, ať si rozumíme sebevíc - pak je to jen kamarád.

 • Neřekla bych, že jsi povrchní. Já jsem si myslela, že bych v životě nemohla být s člověkem, který má vadu řeči - a nejen přítel, ale půlka jeho rodiny neumí pořádně R.;-)
  Něco se dá překonat, něco ne. Nikdy bych asi nedokázala chodit s klukem o hlavu menším.

 • Pokud neni tvoji prioritou jen hezka tvar a zbytek je ti ukradeny (chovani atd.), je to v poradku. Kdyby te neprirahoval, brzo by se to rozpadlo.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 537 otázek, kterým se dostalo 249 566 odpovědí a 390 709 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist