Jiný průběh ovulace s "vyšším" věkem

Otázku položila: Anonymní uživatelka #240360 14.5.2021 14:54

Zdravím vás, ráda bych se zeptala, zda se u některé z vás s postupem věku měnil i průběh ovulace? Bylo mi teď 30 a podle kalendářové metody mě během ovulace bolí prsa tak, že nemůžu v noci ani spát na břiše/boku. Dřív, ještě zhruba před rokem, jsem ani nevěděla, že ovulace probíhá (jen dle výtoku).
Prsa teď bolí i tak, že když např. zvednu ruce nad hlavu a prsa se nadzvednou taky, tak bolí. Ještě navíc pravé je o něco citlivější než levé.
Myslím, že nejsem nějaká citlivka ohledně bolesti (když se např. kopnu do prstu nebo se střihnu nůžkama, tak si toho pomalu ani nevšimnu), ale toto mě dost vyřazuje z normální činnost, pořád si toho musím všímat...
Naopak teď při PMS, kdy mě prsa bolívala, mě už nebolí, jen trochu břicho.
Může se to takto s postupem věku přehodit??
Jinak HA neberu 10 let, nekojím, těhotná nejsem a nebyla jsem.
Díky za vaše zkušenosti.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • je mi skoro 45 a takovéhle změny nemám. ovulaci vnímám tak jako před 10 lety, PMS je jak kdy - i v závislosti na psychickém stavu, na stravě apod.
    může to být dané aktuálním hormonálním stavem, celkově větší citlivostí, změnou aktivity ...

  • Hormóny sa vekom trochu menia, reakcia tela sa môže tiež. Možno si nejako zmenila stravovanie alebo začal viac cvičiť, je množstvo príčin, ktoré do toho môžu vstúpiť. Pre kľud duše odporúčam sono vyšetrenie prsníkov, môže tam byť aj nejaká cysta, ktorá tlačí a zdurí sa keď sú hormóny na vrchole.

  • Věkem jsem určitě změnu zaznanenala, bylo mi 40, celý život bez HA (i včetně vnitřní a pod.), děti tedy mám. Také jsem se stala postupem věku vnímavější a citlivější k tělesným i psychickým změnám během cyklu .Respektive se mi nezdá, že já bych citlivější dooravdy byla, ale prostě tělo to na mě víc křičí :-D Jinak s prsy až takové problémy osobně nemám, ale popravdě i u mě dokáží slušně hlásit nástup PMS, později jsem začala vnímat vyloženě příchod ovulace v podbřišku a to způsobem, že jsem rozhodně v tu dobu neměla chuť a to i když jsem si přála otěhotnět, takže tak (naštěstí stačil k otěhotnění styk kolem a ne přímo v ty dny).

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 106 otázek, kterým se dostalo 271 151 odpovědí a 409 492 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist