Je mi osmnáct a máma mi nechce dovolit spát u přítele

Otázku položila: Anonymní uživatelka #376777 13.9.2017 18:51

Ahoj, mám takový problém. Je mi 18 let a se svým přítelem sem 3 měsíce. Už několikrát chtěl abych u něho spala, ale doma mi to nechce máma povolit. :( Že nepřipadá v úvahu, že bych u něho spala. To samé, že třeba venku můžu být jen do 7. Je mi to už až i trapné popravdě. Už nevím kudy kam, co můžu a co ne.

 • 14. 9. 2017 13:42:44 - full.avl změnila kategorie otázky
 • 14. 9. 2017 13:42:44 - full.avl změnila titulek otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Mě je 18, s přítelem jsme už přes rok a půl. Začala jsem u něj spát docela brzo. Bála jsem se reakce a jednou jsem se prostě zeptala. Pak jsem se ještě párkrát zeptala a mamka mi řekla, proč se ptam, jestli mi snad někdy něco nedovolili. Takže vždycky jenom oznámím, že jedu k němu a kdy přijedu nebo řeknu, že dám vědět, kdy přijedu, až to budu vědět jistěji a rodiče jsou v pohodě. Taky jsem s ním šla na večeři nebo někam jinam a ptala jsem se, kdy mám přijít, mamka mi řekla, že jsem dospělá, ale hlavně nemam zapomenout, že jdu v pondělí do školy, tak abych přišla rozumně. Jenom dám vždycky vědět, když třeba vyrážím nebo se zdržím a přijedu později. Myslím si, že kdybych nedržela slovo nebo nedala vědět, tak mám velkej průser, ale takhle je všechno v pohodě. :) Promluvila bych si s rodičema, že už jsi velká a mohla bys třeba chodit domů v 9, pak to třeba postupně prodlužovat. Ale hlavně choď včas, aby rodiče viděli, že dodržíš slovo, dej vědět, kdyby ses zdržela. Dej rodičům najevo, že nejsi malá a zvládneš to. A co kdyby přítel spal u vás? To by možná prošlo líp než ty u něj.

 • Francy13.9.2017 19:21

  U nás doma platilo - já tě živím, bydlíš tu, tak budeš poslouchat. Teď už doma nebydlím, ale zpětně mámu s tátou chápu :)

 • Hadam,ze jeste studujes? Me nasi taky drželi zkratka, do maturity ( do 19 let)...pak jak kdyz utne a i kdyz jsem pak jeste bydlela doma a studovala VS, uz jsem spis taky jen oznamovala a nasi to brali...Je ale pravda, ze cca od 17 jsem obcas uz vecer sla, ale stejne jako ze do 22 - 24 doma... A kdyz jsem pak mela stálého partnera ( v tech 18,19 a na VS), tak treba i do pulnoci kdyz nasi věděli, ze me doprovodi...prespavani az teda na VS...
  O 3 roky mladsi segra ale od 17-18 uz jen oznamovala a chodila a jezdila si kam chtela. Nasi sice protestovali, ale nic nezmohli...hold uz mela "proslapanou cestu" ode me... Rekla bych, ze prvorozeny to maji tezsi,nez se s tim rodice smiri a zvyknou si :-)
  Nevim, jaky jsou vasi, ale asi bych si zkusila postupne vic dupnout...

 • Iveta9313.9.2017 22:30

  Tvoje mamka tě má pořád za svojí malou holčičku. Maminkám holt chvilku trvá než jim dojde, že z dcery je žena. Chápu tebe i maminku. Myslím, že tady toho moc nezmůžeš dokud tě nezačne vidět jako dospělou. Zkusila bych si o tom promluvit, že už jsi dospělá a že by ti mohl aspoň protáhnout večerku, když už tě nenechá u přítele přespat. Pokud ani to nezabere volila bych druhou variantu a to promluvit si přítelem. Vysvětlit mu, že ti to taky vadí ale mamku máš ráda - nakonec všichni máme jen jednu - a nechceš doma dělat zle ať to vydrží než doděláš školu. Pokud tě má opravdu rád tak to ten rok zvládnete levou zadní. ;-)

 • Mně je taky 18, mám partnera. Víš, jak to dělám já? Netvrdím, že je moje chování správné. Řeknu, jdu ven a jdu ven. Řeknu, jdu ven a dneska nebudu spát doma a spím u něho. Rodičů se neptám, jen jim řeknu, že prostě jdu a udělám to. Miluju ho a zakázat bych si to ani nenechala. Je ti 18, jsi dospělá, můžeš si dělat co chceš.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 67 067 otázek, kterým se dostalo 223 148 odpovědí a 354 664 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist