Jaký máte rozpočet na celý měsíc?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #399194 16.3. 16:00

Zdravim chci se zeptat utracite taky jako my za jidlo?jsme 3 clenna rodina a utratime za jidlo piti drogerku tech 20 000kc a jak to mate vy?je ro hruza same zbytecnosti ale clovek to potrebuje

 • 16.03.2019 18:53:32 - full.avl změnila kategorie otázky
 • 16.03.2019 18:53:32 - full.avl změnila titulek otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Tak mě tady ta diskuze přiměla k tomu, abych si vzala výpisy z účtů za únor a spočítala, kolik jsme tak utratili. Předtím mě to nikdy nenapadlo :D
  Jsme 4 člená rodina, jedno dítě ve školce, druhé roční a za únor jsme utratili 13 tisíc. Je to součet všech plateb v obchodech, kde kupujeme jídlo a drogerii, plus 2x natankovaná plná nádrž a školkovné včetně stravného. Není to teda úplně přesné, protože nejsou samozřejmě započítány platby v hotovosti, ale to platíme maximálně pečivo v potravinách v řádech desítek korun a manžel oběd v restauraci, což je do 100 Kč na den. Ale na druhou stranu jsou tam věci, které jsou jen nahodilé - v únoru mělo v rodině hodně lidí narozeniny, takže je tam i pár láhví alkoholu, nějaká bonboška a různé prkotiny, plus třeba si vybavuju, že jsme si v globusu kupovali nádobí. Takže +- těch 13 tis. by to být mohlo...
  A to si opravdu nežijeme vůbec špatně, dokonce si o nás někteří myslí, že si žijeme až moc dobře. Manžel je programátor a teda 60 tisíc zdaleka nemá, já jsem na rodičáku, platíme hypotéku na barák a zvládáme ušetřit dost peněz.
  Moc ani nechápu ten dotaz. Jako zbytečnosti člověk fakt potřebuje??? Od čeho je slovo zbytečný :D Se jen chtěla tazatellka asi pochlubit, jak si suprově žije... :D Vždyď kupovat to nejdražší a nejlepší neznamená, že je člověk šťastnější... To mi přijde zbytečné - utrácet zbytečně moc :-p

 • Zanthia118.3. 10:12

  Ne, zbytečnosti člověk nepotřebuje, jakkoliv si to nalhává. V našich zeměpisných končinách asi málokdo tuší co je doopravdy potřebné a co už nástavba, prakticky všichni utrácíme za zbytečnosti. Co je normální je relativní, pro některé lidi je normální utrácet tak, jak si jiní nemohou dovolit ani pomyslet. Samozřejmě je otázka nakolik je to správné, jestli by nebylo lepší část buď ušetřit pro případ nějakých špatných okolností nebo ještě lépe pomoci někomu, kdo měl v tomto ohledu méně štěstí. Samozřejmě můžeme diskutovat o tom kdo si to opravdu jak se říká "zaslouží" a kolik jsme ochotní času věnovat hledání a výběru těch správných potřebných a toho správného způsobu jak se o svůj přebytek rozdělit a jaká část je vlastně už přebytek... ale ve finále to stejně za nás nikdo nerozhodne, každý se zodpovídáme za své hospodaření pouze vlastnímu svědomí (pokud tedy už vyloženě neděláme dluhy nebo se neobohacujeme nepoctivě a na úkor jiných) a dohromady tak tvoříme svět, ve kterém žijeme.
  Takže vlastně nevím co od nás chcete "slyšet". :-D

 • Jsme sedmičlenná rodina a za jídlo, pití a drogerii fakt 20 tisíc nedáme. Nemám přesně spočítáno, ale vejdeme se tak do 15 tisíc měsíčně.
  Teda drogerii kupujeme jednou za měsíc nebo i za dva. A to máme miminko, kupuju jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, pro nás jenom mýdlo, šampon, zubní pastu, sem tam sprej. Víc nevím, co bych potřebovala. Nelíčím se, tak za to neutrácím.
  Kupujeme věci většinou ve velkém, když jsou v akci. Takže třeba toaletní papír máme na tři měsíce.:-D

 • No, ne. Jsme čtyři - 2 dospělí + holky nad 18let. Za jídlo měsíčně 8-10tis, drogerie cca 3tis.

 • terryk16.3. 16:26

  Člověk potřebuje zbytečnosti? To jako fakt?:-D tak buď to potřebuje, nebo je to zbytečný, ne?

 • dancewomen16.3. 17:19

  Jsme 4 členná rodina a 20 000 určitě neutratíme,ani bychom neměli z čeho.

 • zaplatilkova16.3. 17:44

  jsme 4, z toho jeden prcek na plenkach...kolem 12 tis., v tom vařím většinou i manželovi obědy do práce, pokud jde do restaurace, tak to je v těch 12 tis taky. vč, občas nějaká restaurace, kavárna apod. Praha..
  za 3 lidi 20 tisíc mi přijde fakt moc, ovšem pokud vás to netrápí a finance dovolí, každého věc,,

 • Jsme tri a utratime do deseti tisic. Ale kazdy to ma jinak. My treba radi jezdime na vylety a finance utratime timhle smerem.

 • Randgrid16.3. 18:43

  jsme na tom podobně. s tím, že nás je 2malé děti, dva puboši a dva dospělí. 3 psi. a dvacka bývá málo, i když se to snažíme dodržet. Nevyhledáváme akce a dost nám nakupuje tchýně (její úchylka). Za pleny apod. jsem nedala ani kačku. tak asi tak. Drogerka vyjde na dost. A co si budeme říkat, i potraviny.

 • Lily716.3. 18:58

  Tiež rozmýšľam, či sú to teda zbytočnosti alebo to ozaj potrebujete? Na 3 ľudí je to poviem pravdu veľa. S oblečením, výletmi, kinom a pod. to beriem, alebo keď má niekto fakt dobrý príjem a môže si to dovoliť, ale ak je to len jedlo a drogéria v priemernej rodine, to je hrozne veľa.

 • Moje příjmy jsou cca 8000,-Kč/měsíčně, které mi musí stačit na jídlo, drogerii, ale i všechny ostatní poplatky (školkovné a stravné syna v MŠ, léky, domácí potřeby, oblečení a obutí, .. ). Utratit 20 000,-Kč ve třech lidech jen za jídlo a drogerii je přehnané. Je to podle mě zhýrání. A i kdybych peníze měla, nechtěla bych je takto utrácet a spíš bych je šetřila nebo využila smysluplněji.

 • sono217.3. 23:05

  Tiež sme traja a cca 500 euro určite kľudne aj viac. Záleží aké má človek nároky.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 650 otázek, kterým se dostalo 239 894 odpovědí a 377 003 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist