Jak změnit své chování?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #374549 17.7.2017 16:42

Myslíte si, že lze změnit chování? Trochu mě trápí, že jsem tak výbušná, nebo třeba dřív mluvím než přemýšlím. Chtěla bych to změnit, protože jsem třeba zbytečně agresivní kvůli maličkostem a pak mě to mrzí.

  • 17. 7. 2017 17:13:23 - full.avl změnila titulek otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Petrakim17.7.2017 16:52

    Ano jde.sice ti zaklady zustanou,ale lze se pomoci ruznych technik ovladat az zmenit.priteli se to podarilo.z upipleho a stydlyveho člověka se stal energickym a trochu více vzteklym mužem.chování není nemene ani vrozené.utváří se v čase a po celý život.

  • Určitě to jde, ale chce to na sobě dost pracovat. Ještě bych se zeptala, kolik ti je. Mě hodně výbušnosti zmizelo kolem 22 let. Jak člověk vyspívá, tak se ho určité věci už tolik nedotýkají. Plus mi taky pomohla změna prostředí a lidí. A ještě mě hodně ovlivňuje pms, v době před ms , jsem citlivější a bouchnu častěji. Na to mi dost pomáhali pivovarské kvasnice a hořčík.

  • macicekkajik18.7.2017 7:29

    Neříká se tomu ponorková nemoc?! Odstěhováním se to změní, jak píše slečna nebo mladá paní přede mnou. A ve vztahu už to záleží na tobě. Zda se budeš ovládat, či to bude jako u vás doma.

  • Ahoj. Chování lze určitě do jisté míry změnit, ale výbušnost není primárně o chování, nýbrž o emocích. Naučit se pracovat s emocemi můž být mnohem těžší než jen změna chování. Vztek je důležitý ukazatel, zkusila bych ho neignorovat, ale sledovat - kdy a v jakých situacích Tě "to chytá", většinou to bývá tam, kde jsou překračovány naše hranice a v takovém případě je třeba s danou situací něco dělat.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 66 064 otázek, kterým se dostalo 219 585 odpovědí a 349 638 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist