Jak vyprat kšiltovku

Otázku položila: Anonymní uživatelka #10487 24.5.2010 13:38

Holky, potřebuju vyprat bílou kšiltovku. V ruce mi to těžko pustí, je špinavá od make-upu a tak celkově zašlá. Je to značková drahá čepice, bojím se jí hodit do pračky co se s ní stane. Zkoušela jste to některá? Nebo máte jiný nápad jak jí vyprat? Díky.

Tak holky, kšiltovka je jako nová. Do pračky jsem jí přeci jen nedávala. Půl dne byla namočená v roztoku s vanishem na skvrny a pak přes noc v roztoku pracího prášku a pak jsem to jen ošmrdlala v ruce a pustilo to všechno. Tak díky.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ahoj, ja bilou ksiltovku namocim do lavoru se sodou (na pradlo, ne na jidlo). necham do druheho dne, potom hodim do pracky na business program. Sodu pouzivam na vsechny skvrny a fakt funguje bezvadne.

  • Ahojky, já jsem takový typ - vše si ulehčit. Takže kšiltovky hážu do pračky na 30 na ruční praní. Ale tvojí kšiltovku bych musela vidět, jestli třeba nemá moc měkkou tu výstuž, aby se ti to nezdeformovalo.

  • Ahojky, co se bojím prát v pračce, namočím do silného roztoku Persilu klidně do druhého dne. Pak jen přejedu kartáčkem, vymáchám v čisté vodě. Takto peru vyztužené podprsenky. Kšiltovka zas nebude moc jiná, ne? Jen se to dává na jinou "bouli":-)) Jana

  • Já takové věci peru v pračce a ještě jsem nic nezničila. Per na nízký stupeň a po vytažení z pračky pořádně vyrovnej, mělo by to být ok. A jestli se o ní hodně bojíš, tak to zkus v ruce jen nějakým kartáčkem s pracím gelem.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 908 otázek, kterým se dostalo 262 213 odpovědí a 402 438 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist