Jak skončit s choutkami na jídlo?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #337519 14.6. 5:33

Ahoj, mám docela problém s tím, že mám neustále na něco chuť. Vždycky jsem byla buď strašně tlustá nebo strašně hubená a ráda bych, kdyby se to už zase do té fáze "tlustá" nedostalo. Tak dva týdny zpátky jsem byla na škole v přírodě jako vychovatelka a tam jsem hodně shodila, protože jídlo nebylo až tak dobré, s dětmi je člověk furt v pohybu a ještě k tomu jsem neměla čas si sednout a začít něco pojídat. Ne, že bych tam jela a byla tlustá, to ne. Měla jsem cca 50kg max 52kg, víc určitě ne a mám 160cm, takže jsem byla spokojená, jenže jsem přijela domů a aniž bych cítila rozdíl, rodiče na mě koukali, že jsem shodila. A fakt. Měla jsem menší tváře, břicho i stehna. Ráda bych to tak nechala, ale nejsem schopná se držet dál od jídla. Nejsem nenažraná, prostě mám jen na všechno chuť. Většinou to ani nedokážu sníst celé, ale prostě jdu a "jééé sýr... jééé my máme oplatky a tady je čokoláda.... no a byla by škoda si nedát k filmu popcorn" a furt bych takhle chodila. Hlavně, potom co dojím sladké, mám chuť na slané a naopak. A vzhledem k tomu, že jsem teď odmaturovala, práci mám domluvenou, ale až za pár měsíců a mám velmi málo přátel, teď hodně sedím doma a dělám něco na notebooku, takže furt něco sháním, co bych si dala. A pro moji smůlu umím i vařit, takže si jsem schopná uvařit něco dobrého, pokud doma nic není. Bohužel, se tomu kolikrát neubráním ani venku. Stačí mi projít kolem nějaké restaurace nebo fast foodu a mám na to jídlo chuť. Občas na mě taky přijdou takové chutě, že si začnu psát seznam toho, co bych si dala. Takovým pěkným příkladem je, že jsem šla s kamarádkama na hrad a po cestě zpátky jsme se těšily na pizzu (v rekreačním středisku moc dobře nevařili) a skončilo to tak, že jsme snad hodinu mluvily jen o jídle. Což je přitom fakt vtipné, protože moc toho nesním (občas jím fakt málo) a jsem příšerně vybíravá. Co mi prostě nechutná, to jíst nebudu. Navíc začínám mít problém, že některá jídla mi prostě přestanou chutnat během toho, co je jím, jako bych se toho přejedla nebo tak něco. No a v tom přijdou ještě ty příšerné chutě, takže pak jen kynu a vidím to na sobě. Prosím, nevíte, jak si takovému pojídání odvyknout? Jak prostě zahnat chuť? A neříkejte prosím, že kouřením. Jsem nekuřák.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • různé střídání chutí na něco je většinou příznakem nevyváženého jídelníčku. tělo si pak řekne o to, co mu nedáváš, dáš si to, ale přeženeš množství a tak se to kompenzuje obráceně.
  rada je jíst pravidelně, aby nedocházelo tolik k různým chutím "na něco", zaměstnat se, a přemýšlet nad tím, co jíš. nikde není napsáno, že si člověk nemůže dát kousek čokolády, ale měla by být kvalitní - hořká, alespon 60%. navíc třeba vlčí hlad je signálem, že příjem a výdej nejsou v té správné rovnováze a že tělo strádá. ono ani to "moc nejíst" nemusí být správně. můžeš mít pak zpomalený metabolismus a dává se to dlouho do pořádku.

 • terryk14.6. 7:43

  Měla jsem to ještě před rokem stejně, prostě jsem se lekla, na co jsem mela zrovna chuť. Slané a kyselé evokovalo chuť na sladké, sladké chuť na kyselé nebo slané. Co mě zaujalo, to jsem snědla, dokud mi z toho nebylo špatně. A pak jsem si jednoho dne řekla dost. Začala jsem jídelníček kontrolovat, racionalizovat a po dvou třech měsících mě tyhle choutky přešly. Nezastiram, že to chce určitou kázeň a vůli, ale ten pocit, že nezeru jako popelnice, za to stojí. Navíc se mi i upravila váha (-8 kg), což byl taky jeden z cílů.

 • SNEHURKA12314.6. 12:44

  Musis se zabavit. U televize si treba lakuj nehty, at nemusis jist. Nebo si rekni - pred kazdym jidlem mimo tech hlavnich si dam 10 drepu. Takze pak si cokoladicky rozmyslis. Anebo si racionalne rekni - takovy bramburky zadnou vyzivu pro moje telo nemaji, nejsem prece popelnice, abych tohle jedla. Nebo jeste lepsi - pamlsky si nekupuj. Kdyz to nebude doma, tak to logicky nesnis.

 • luckachvat14.6. 16:48

  Dobrý tip je i k takovým činnostem jako TV, PC apod. nakrájet si např. kedluben, mrkev, jablko. Na menší kousky. Je to zdravé a zaměstná ti to pusu. Oblbneš k hlavu, protože musíš více žvýkat ;-) Já k tomu ještě ujíždím na oříšcích, sušeném ovoci.
  A pokud chceš přestat třeba se sladkým, budeš se holt muset ovládat a prostě to nejíst. Chvíli to potrvá, ale tělo si časem zvykne a už ti to tak chybět nebude :-)

 • rimest616.6. 20:45

  Nemít doma žádné takové ,,pochutiny'', když máš chuť tak si udělej kvalitní jídlo, které tě dostatečně zasytí a pak nebudeš mít chutě. Další věc, když cítíš, že to na tebe ,,leze'', tak jdi něco dělat, uklízet, zaběhat, zacvičit,... A hlavně pij hodně vody, to taky zahání hlad. Není to o tom nejíst. Naopak bys jíst měla víc, aby jsi ty chutě neměla.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 69 568 otázek, kterým se dostalo 232 191 odpovědí a 367 700 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist