Jak přemluvit rodiče?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #367591 6.10.2016 10:44

Dobrý den, jelikož je tady spousta maminek tak jsem se rozhodla napsat právě sem.. V lednu mi bude 14 let a naštěstí mě rodiče už berou docela vážně. Problém je že od svých deseti let žiji mimo Českou republiku a do ČR jezdím jen na vánoce a letní prázdniny.
O těchto prázdninách potkala moc fajn kluka, několikrát jsem s ním byla venku a i teď když už nejsem v Čechách tak si hodně píšeme. Když jsme si naposledy psali zeptal se mě jestli bych nešla na koncert - samozdřejmě že chci jít protože bych šla s ním a navíc tu kapelu miluju. Ale problém je že z ČR odlítám asi dva týdny před tím koncertem. Jak mám přesvědčit rodiče abych mohla přiletět zpátky o něco déle? Navíc v den koncertu mám narozeniny!!

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • pokud to napíšu jako matka o 2 roky starší holky než jsi ty, tak na mně by ani žádné přemlouvání nepomohlo a nepustila bych Tě. jsi nejen nezletilá, ale navíc pod zákonem a jako rodič bych měla strach, co se z toho koncertu může vyvinout (a to i přes důvěru, kterou bych k tobě jako dceři měla), protože se nejedná jen o Tebe, ale i o toho kluka a případné lidi na tom koncertu.
    Takže je sice smutné, že v den narozenin nezažiješ jistě úžasný koncert (z Tvého pohledu), ale jistě bude někde poblíž nebo s někým, komu budou moci rodiče opravdu důvěřovat, že se o Tebe postará na koncertu i po něm.

  • Mě koncert s přítelem v jiné zemi prošel až v 18. Nepíšeš okolnosti proč žiješ v cizině ani za kým létáš do ČR. Něco jiného je pokud žiješ v cizině na škole a domů létáš za rodiči. Nebo třeba za babičkou. Nepíšeš ani o kterou zemi jde. To všechno by mohlo být rozhodující. Jinak určitě můžeš zkusit poznat rodinu svého přítele a zkusit ji představit té své rodině. Je to nejen strach nechat tě někde déle ale také určitě budou chtít oslavit tvé narozeniny a navíc je to taky koncert. Přeji ti, aby ti to vyšlo a abys neměla rodiče jako já. I když vezmu-li to kolem a dokola, vlastně mi taky nic neuteklo. Teď mám alespoň zkušenosti a vím, že v cizině jsou koncerty téměř všech interpretů levnější a také úroveň na jaké se chovají ať už fanoušci nebo security na koncertech je úplně někde jinde. Rozhodně to v ČR není tak bezpečné jako třeba ve Švýcarsku nebo Německu. Takže i poučení pro tebe, pokud tě rodiče přeci jen pustí buď opatrná. ;-) Ještě chci říct, že možná zním stará a pro tebe určitě budu ale je mi jen o 10 let víc než tobě :) No je to hrozné číslo :D

  • Vstupenky na Kryštofa jsem před nedávnem viděla na https://tipticket.cz/ a musím říct, že jsem hodně přemýšlela, zda si je koupit. Nakonec to nevyšlo, protože mi do toho přišla práce, ale příští rok určitě nevynechám ! :)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 648 otázek, kterým se dostalo 273 289 odpovědí a 410 848 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se