Jak předejít poranění při porodu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #285900 17.5.2020 15:24

Ahoj maminky, co je nejlepší udělat pro to, abych nemusela postupovat nastrih a následné šití nebo jak se nejlépe vyvarovat poranění při porodu? Mám z toho docela strach.. Četla jsem o nějakém anibalu, kterým procvivujete svaly a tlaceni, ale přijde mi nesmysl tlačit ven nějaký balónek, abych neublížila miminku ve mě.. Nějaké rady?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Masáž hráze, aniball, jíst lněné semínko a pít maliník. To jsou obecná doporučení. Co ti ale pomůže nejlépe je zjistit si něco o přirozeném porodu, projít třeba i nějakým kurzem (např. Jemné zrození, Hypnoporod, ...), mít to v hlavě srovnané co se tvého porodu týče. Nenechat se stresovat personálem, neurychlovat porod, nenechat si píchat oxytocin/epidural, rodit v přirozené poloze (ne na zádech, jak to mají rádi lékaři), nenechat si řídit tlačení personálem, dát miminku tolik času, kolik potřebuje. Ve zkratce – pokud nechceš nástřih, nenechej se nastřihnout. Kdyby bylo nejhůř, tak se přirozeně natrhneš, což je vždy zranění nižšího stupně než nástřih.
    To vše nejlépe zařídí soukromá porodní asistentka/dula nebo pečlivě poučený doprovod, který bude seznámený s tvým porodním přáním a nástřih ani žádné jiné zbytečné zásahy nedovolí. Pokud budeš celou dobu klidná, nepopoháněná, v porodní somnolenci, a necháš miminko dorotovat a narodit se vlastním tempem (není dokonce ani třeba tlačit a dítě se přesto narodí, tělo ví, co dělat – viz překotné porody, které rodička nedokáže zastavit). Pokud zkrátka jsi ochotná rodit přirozeně v klidu, šeru a bezpečí, pak k žádnému zranění s tou největší pravděpodobností nedojde.

  • Miminku bys ublizit nemela, to je jinde.
    Jinak ja nad anibalem taky uvazovala a nakonec sem to v klidu zvladla i bez nej, nejaky steh jsem sice mela ale to protoze malicky tam nejak soupnul rucicku. Mela jsem olejicek od weledy a masirovala sem si hraz kdyz sem nezapomnela :-D jinak po porodu si nemuzu stezovat, zadnou extra zmenu muz ani ja nepozorujeme a dokonce muzu rict ze me prozitky jsou o mnoho levelu vyse nez pred porodem :-))).
    Mela jsem z toho hroznou hruzu, ale nestresuj se zbytecne dopredu :) kazdy clovek je jiny, takze musis stejne pocitat ze jeden napise ze aniball pomohl a dalsi ze to jsou utracene penize. Pokud te to uklidni tak si ho kup. Ja si tim nebyla jista, nekoupila a ted nelituji. :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 730 otázek, kterým se dostalo 257 119 odpovědí a 398 708 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist