Jak na podrobné otázky dětí na intimní věci?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #437041 22.2. 15:20

6 letý syn mě překvapil otázkou jak vlastně čurám. Vzhledem k tomu, že se s ním od malička 1 týdně koupám ve vaně a hrajeme různé hry s lodičkami a podobně, jsem předpokládala, že už zná ženské tělo. Vysvětlení, že čurám podobně jako on, jen že nemám penis, ale jen otvůrek schovaný v té čárce dole, mu nestačilo. Tak jsem mu na jeho zvědavé dotazy to moje tajemné místo ukázala. A myslela jsem, že jsem to aspoň vyřešila ještě v jeho slušném věku, kdy to bere racionálně a ne sexuálně. Jenže včera mě hodně zaskočil, když se zeptal, jestli bych mu mohla ukázat přímo jak čurám, že on mi taky ukáže a hned předvedl. Já jsem asi byla celá rudá a zmohla se jen na odpověď, že se mi teď zrovna nechce. Poraďte co dělat! Ukázat? Neukázat? Jak to pak zdůvodnit? Mám taky obavu, aby si pak taková videa nevyhledal na internetu :-(

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • stupidiack22.2. 19:25

  Jsem opravdu jediná, která by do toho nešla?!
  Se svým stejně starým synem se ani nekoupu, a když už by k tomu došlo, tak jedině v plavkách.
  Ví, že jsou mezi ženským a mužským tělem rozdíly, ale abych mu ukazovala skutečně zblízka, jak vypadá moje vagina nebo před ním přímo močila, to opravdu ne!
  Řekla bych mu, že tohle se prostě neukazuje. Až bude starší, jeho nároky by se zvyšovaly, a co potom - ukážete mu, jak masturbujete, jak souložíte?!
  Když se ptá, jak přijde miminko (které nosím) na svět, jestli mi doktor rozřízne břicho, taky mu odpovím podle pravdy, ale adekvátně jeho věku!
  Nepletu mu hlavu s čápem a vránou, ale všechno má své meze!

 • interstellar22.2. 21:35

  Za mých mladých let si děti hráli na doktora s vrstevníky, ne s rodiči. To je trochu přes čáru. Osobně bych vymezila mantinely pro soukromí a intimitu.

 • Taky nechapu docela :-o ja osobne bych se uz s tak starym ditetem nekoupala a nic bych mu neukazovala. Mam dvouleteho syna ktery me sice na wc nasleduje a nakukujr se slovy ,,kaki kaki cur cuur,, protože vi ze se tam dela tato potřeba, ale rozhodnr by me nenapadlo mu ukazovat detaily ani ted ani kdyz by byl starsi. Proste reknu ne. Staci ze jsem ho do dvou let kojila a vnima ted prsa jako hracku a kolikrat mi vytahne tricko a chce si s nima hrat. I to ho odnaucuju ze se to nedela.
  Vem si ze ve skole pak bude vykladat jak jsi mu ukazovala jak curas 🤦Nejsem pintlich a v sexualnim ohledu jsem dost otevrena, ale ukazovat toto diteti mi prijde uz pres caru a trosku zvracene. Jednou jsi rodic a kdyz reknes ne, musi to akceptovat. A pokud mas obavu z toho ze to bude hledat na netu, jsoi ruzne rodicovske zamky a podobne. V pozdejsim veku uz tomu stejne nezabranis a myslim ze jsou ve finale i horsi veci ktere by tam mohl videt nez jak nekdo cura...

 • Abyste to potom ale nemusela řešit se sociálkou :-D. Bacha na tenkou hranici...

 • Záleží na tobě. Jestli vážně opravdu chceš, a nebo ne. Jestli ne, tak bych mu řekla, že je to podobné, akorát, že u toho sedíš:-D

 • Zora25622.2. 15:46

  Radšej predve´dte ako cikáte ukazovať asi radšejnie by ste sa ocikali.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 684 otázek, kterým se dostalo 261 241 odpovědí a 401 874 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist