Jak efektivne vrátit příchozí platbu - TCHANOVCI

Otázku položila: Anonymní uživatelka #413360 30.3. 14:28

Ahoj holky,

možná si některé vzpomenete, jak jsem od června s Vámi řešila své potíže s tchýni s tchánem, kteří mě psychicky týrali, a jak vše dopadlo defenzivní cestou. Změna bydliště, blokace telefonních čísel, e-mailu, kontaktu na sociálních sítích ze strany mě i mé rodiny, mého manžela.

K manželovi se snaží dostat. Psychické vydírání nepomohlo, protože si je časem zablokoval, nyní zkusili peníze. Poslední spojení totiž byl bankovní účet.

Dnes manželovi totiž přistálo na účtu 10 000 korun od svého otce. Platba nebyla zaslána omylem. Platbu si samozřejmě nechat nemůžeme. Jenže jak ty peníze vrátit? Oni jsou schopni je posílat stokrát dokola. Nechceme s nimi mít už nic společného. Pokud bychom zadali příkaz k úhradě a vrátili takto, byla by to od nás JAKAKOLI reakce a podnět, cokoli, na co od nás čekají, jestli mi rozumíte. Tady bohužel opravdu byla jediná cesta. Zamezit všemu kontaktu.

Volala jsem do banky naší i jejich, prý nic ze strany bank udělat nejde. Přijde mi to ale divné... Co myslíte? Co byste udělaly? Děkuji :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Eleshiar30.3. 15:54

  Platbu bych vratila a zmenila si ucet.
  Kdyz uz to doslo tak daleko, ze vam posilaji tolik penez bez ucelu, navic kdyz vedi ze jste od nich utekli a kontakt si neprejete, dalo by se to take povazovat za stalking.
  Kdybyste si penize nechali, vystavujete se riziku, ze vas udaji za neopravnene obohaceni. Mohou se branit tim, ze platba byla poslana omylem a nemohli se vam dovolat.. Mohou i oni podat reklamaci na bance, aby zaridila vraceni platby, na to bych ale byt vami necekala. Kdyz zamezit kontakty, tak vsemi moznymi cestami, i za cenu zmeny uctu..

 • Pokud by tedy peníze posílali zpět, asi bych si je tedy nechala, ale nesahala na ně a i dále se snažila vyhýbat kontaktu. Pokud peníze několikrát poslali, udělala bych si nějaký screen, že to opravdu omyl nebyl, kdyby náhodou cokoliv.

  Nejsem si jistá, ale pokud si pamatuji, tak máte dítě? Nejsem si opravdu jistá, peníze bych uložila někam právě pro dítě

 • Taky bych změnila účet přesněji založila jiný. Pak vrátila peníze z toho co znají a zrušila ho. Chápu že se do toho manželovi nechce, když se z toho platí platby inkaso atd ale asi je to nejlepší řešení.

 • a nešlo by to označit jako platba zaslaná omylem, která vám nepatří? a tímto stylem s bankou komunikovat? nic o tom, že jsou to příbuzní apod. jen že vám to přistálo na účtu omylem. jim by se to pak mohlo s podobným zněním i vrátit.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 718 otázek, kterým se dostalo 261 402 odpovědí a 401 983 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist