Holení u náctileté dívky

Otázku položila: Anonymní uživatelka #440610 14.5.2022 15:21

Dobrý den, mám jeden problém. Je mi skoro 16 let. Už dávno se chci začít holit nohy, podpaží atd.... Nevím s kým by jsem o tom mohla mluvit, cítím se trapně. Kvůli tomu nenosím kraťasy, v létě nechci jít ani na koupaliště, plánuji říct, že mi není dobře. (prostě se stydím). Od září nastupuji na střední školu. Všichni mí spolužačky se už dávno holí a já pořád nic. Žiju s mamkou a babičkou. S oběma se o tom moc bavit nechci. Vždycky se těmto témat vyhýbám. Mám se holit tajně? Jednou jsem si musela vzít kratší kalhoty do školy na jednu akci a všichni se mi tam smáli. Tak jsem se o tom zmínila mamce a babičce a oni řekli "prosím tě, to nic není, to je normální". Přeci nemusím žádat o dovolení se začít holit ne? Jít do trogérie si koupit něco na holení? Nebo co mám dělat, už mě to nebaví se na to dívat.... :(

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • macicekkajik14.5.2022 16:44

    Já jsem se začala holit v 16 a na svolení jsem se rozhodně neptala. Prostě jsem šla do obchodu a věci na holení jsem si koupila a začala holit. A proč tajně? Je to přeci tvá věc, zda se holíš či ne.

  • margarinefly14.5.2022 16:14

    Nechápu, proč bys musela prosit mamku o svolení, jestli se smíš holit? Je to tvoje tělo a pokud se neoholená necítíš komfortně, je v pohodě se holit. Zajdi do drogérky, kup si holítko a pěnu a nohy i podpaží si ohol např. podle návodu na internetu (Google ti vyhodí spoustu rad). Většina holítek je udělaných tak, že nehrozí, že se omylem řízneš, takže opravdu není co zkazit. Rozhodně lepší to vyzkoušet než sedět a trápit se tím.

  • Ohol se, jak chceš, nemusíš to řešit s rodinnými příslušníky. Nicméně dneska je zas trend si ochlupení pěstovat.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 107 otázek, kterým se dostalo 271 154 odpovědí a 409 494 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist