Holení

Otázku položila: Ariana-444 7.6.2021 22:15

Ahoj holky, taky se vám stává, že když si oholíte stehna, tak hned druhý nebo třetí den vám strašně svědí a pálí stehna? Hlavně jak jsou ty chloupky tvrdší, tak strašně píchají. Dá se s tím něco dělat nebo je to prostě o zvyku? Mám chloupky tmavý, tím pádem viditelný. takže holit si je bohužel musím. :/ Zkoušela jsem i jiné metody jako epilace voskem nebo strojkem, ale pokaždé mi zarůstaly chloupky, takže jsem to vzdala. Už mě to štve. Nevím, co s tím.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Mám to stejně. Jen jsem zrzka se světlou tenkou kůží. I když se oholim novou, kvalitní žiletkou, pleť po holení natřu kremem po holení tak to nepomáhá. Říká se, neprejizdet mnohokrát přes stejné místo aby se kůže nedrazdila. Používat čistou žiletku kvůli zanesení infekce. Mě se udělají pupínky i po vosku, epilatoru, depilatoru, ziletce. Kozarka mi řekla, že mám příliš citlivou kůži a mám omezit holení. Takže budu ráda i já za rady.

 • konvalinka8.6.2021 8:21

  Ahoj, já jsem taky na tom úplně stejně, vyzkoušela jsem snad vše a nic nepomáhá. Akorát v létě když se hodně opálím tak je to vidět méně. Nenosim ani krátké kraťasy :-(

 • XB-18.6.2021 9:06

  Pinzeta. Na citlivou pokožku jedině citlivé zacházení, bohužel. Holením vám budou růst stále silnější chloupky, já používám epilátor a pak pokožku namažu nějakým zklidňujícím krémem/gelem. Ono těch chloupků tam roste méně než od kolen dolů, tak by se vyplatilo vzít si pinzetu a za chvilku je hotovo, pokožka by se určitě tolik nepodráždila jako po strojku nebo vosku.
  Nebo si koupit ten v reklamách opěvovaný strojek za tisíce, který působí bezbolestně (na bázi vysílání nějakých vln) a po kterém ty chloupky postupně přestanou růst samy, ale je to drahé.

 • ailinnon8.6.2021 14:05

  Viem, že kamarátka si chĺpky na rukách a stehnách zosvetlovala peroxidom, neholila si ich. A musím povedať, že som si nikdy nevšimla, že by bola nejaká zarastena (ma tmavé vlasy a veľmi svetlu pokožku). Skúsila si už niečo také?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 056 otázek, kterým se dostalo 266 936 odpovědí a 406 029 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist