Holení

Otázku položila: Anonymní uživatelka #425790 13.9.2020 15:41

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli chloupky po holení žiletkou nebo elektrickým strojkem vážně zesílí nebo ztmavnou? Četla jsem spoustu článku a většinou psali, že to pravda není, že je to jen mýtus. Máte některá z vás nějakou zkušenost?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Eleshiar13.9.2020 19:42

  Pri holeni ziletkou chlup pretnete v polovine, tj. Konecek je ustrizeny nakoso a dal roste. Proto vypada jako silnejsi a tmavsi.
  Naproti tomu elektricky depilator chloupek vytrhne i s korinkem a chlup tak musi vyrust cely znova. Proto je konecek prirozene do spicky, tj. i vypada tenci. Postupem casu se korinek oslabi a chloupky mohou rust mene casto a jemnejsi.

 • Rebeca14.9.2020 9:52

  Ne, netmavnou ani nesili. Jak uz tu padlo, je to jen opticky efekt toho, ze pri holeni se chloupek pretne ve sve tlustsi casti a pak roste dal, zatimco po vytrzeni se zacne klubat napred svou jemnejsi spickou.

 • Sarah1413.9.2020 15:57

  Za mne to pravda je. Vlastní zkušenost a je jedno, na kterém místě chloupky byly. Ale zase na druhou stranu, každý jsme jiný.

 • macicekkajik13.9.2020 18:15

  Mám stejnou zkušenost. Než jsem si začala holit nohy, tak jsem měla jemné světlé chloupky a tím, že jsem si je oholila, tak ztmavly a zesílily.

 • hana.b13.9.2020 19:31

  Ano, po prvních holeních určitě zesílily a ztmavly. Ale jakmile se to ustálí, tak už nepozoruji změnu. Třeba první rok holení se to mění, ale nyní už spoustu let stejné.

 • Možná také záleží, jaké má kdo chloupky. Já mám tmavé husté a po holení je to horší. Ale pokud jsem choupek vytrhla (např. na obličeji), pak další dorostl také tmavší, a žádnou přirozenou špičku teda nemá, depilaci větších ploch jsem proto raději ani nezkoušela.
  Můžeš to vyzkoušet třeba jen na části těla - např. jen lýtka, a pak se rozhodnout, jak dál:-)

 • Já se holím nohy epilatorem a nevím co dělám špatně :-( chloupky mi zarustaji :'-( nevím jak dlouho si je holím strojkem, ale chloupky už mám jen na pár místech ...mám znicne nohy, ale stálo to za to....zůstat pupínek může i po komaru

 • bestie14.9.2020 10:30

  Asi jak u koho. Já bych dala ruku do ohně za to, že mě po holení sílí (ale jak bylo psáno výše, není to donekonečna, jen do určité úrovně). Před létem jsem si strojkem zkrátila chloupky na rukou a teď jsou viditelně tmavší a silnější. Naopak když je vytrhám epilátorem, tak trochu zeslábnou. Největší výhrou pro mě ale bylo pořízení IPL epilátoru. Výsledky jsou opravdu vidět velmi brzy.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 683 otázek, kterým se dostalo 261 230 odpovědí a 401 861 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist