Hodně červených krvinek v moči

Otázku položila: Bývalá uživatelka #10955 27.9.2009 11:21

Chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte co znamená hodnhě červených krvinek v moči?díky za odpověď

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahojky,

  chce to více popsat jak moc je moč zbarvená.

  Každopádně doporučuji ti navštívit co nejdříve urologa!!!

  Máš toto spojené s nějakou bolestí,štípáním,řezáním a nepříjemným pocitem?

  Může se jednat o banalitu,ale...buď to může být zánět močové trubice,nebo mohlo dojít k mech.poškození,nebo se může jednat o zánět moč.měchýře,následně v nejhorších případech o nádor moč.měchýře,ledvin,močovodů,ale stejně tak se může jednat jen o zánět všeho,čeho zde píši.
  Záleží také na tom,zda je to u muže,či ženy a u muž toto může mít spojitost s prostatou.

  Doporučila byh navštívit opravdu co nejdříve urologa a pokud je to větší množství a viditelné,například při močení,neváhej jet třeba ještě dnes na pohotovost.

  Držím palce!

 • V moči zbarvení není vidět.Jen na vložce kterou nosím denně.Je slabě zbarvená do růžova.Měla jsem před 3týdny zánět močových cest brala jsem antibiotika.Lékařka říkala že zánět mám vyléčený ale že mi tam našli právě ty krvinky ale víc mi k tomu neřekla jen to že mám za 14 dní donést moč na kontrolu.Akorát nevím teda proč mi neřekla proč ty krvinky v moči jsou.
  Nebo co to znamená.díky

 • Ahoj, pokud jsi měla podle laboratoře č. krvinky v moči svědčí to o zánětu moč. cest. Při zánětu jsou napadeny sliznice a ty jakoby krvácejí- tak proto. Ještě tam bývají bílé krvinky- ty jsou pro zánět typické, snaží se zánět zpacifikovat. Předpokládám že to co máš na vložce není růžová moč ale výtok, může to být spojený s MS. Nech si zkontrolovat na kontrole moč a pokud ta bude OK navštiv gynekologa a tam se poraď co dál. Z.

 • Presne, jak uz odpovedela Gabca. Hodne cervenych krvinek v moci muze znamenat zanet, leda by jsi brala moc behem menstruace a dostaly se tam tak zvenci. Rozhodne bych to nepodcenovala a donesla moc na kontrolu, ale jak rikam, nebrat ji behem menses, aby se ti do vzorku nedostala menstruacni krev.
  Jinak to ruzove na vlozce muze byt vytok. Zasla bych i ke gynekologovi, dost casto se bakterie ze zanetu v mechyri rozsiri i do genitalii.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 063 otázek, kterým se dostalo 266 960 odpovědí a 406 048 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist