Gynekologická prohlídka

Otázku položila: Anonymní uživatelka #60939 30.5.2012 16:26

Holky mám takovou otázku. Zajímalo by mě jak to je na prohlídce u gynekologa. Jak to probíhá, a slyšela jsem že se dělá nějaký stěz takže mě zajímalo jestli výsledky se vědí hnedka nebo jestli se to nějak posílá. A jestli se dělá při každé prohlídce stěr?

stěr

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • ahoj ja nevim jak u jinych gynekologu, ale u me to probiha tak, ze ti udela ster z cipku spejli s vatou a pak jeste dela ster placeny kartackem na cytologii. prohmata bricho soucasne s tim vysetri prsty a pak udela vzdy jeste vnitrni utz. pokud vim na kontrolu se chodi jednou rocne ja chodim ejdnou za pul roku kvuli jiste drivejsi operacia dela mi vzdy tyto testy. pak se posilaji do laboratore a teprve pak vis vysledky hned ti nic nerekne max jestli nevidi okem zanet

  • Běžně se na kontroly chodí jednou ročně, někdy jednou za půl roku (já třeba chodím jednou za půl roku), vždy mi udělá stěr, prohmatá bříško, většinou dělá i uzt. Stěr dělá takovým kartáčkem, nebolí to, jen je to trochu nepříjemné a můžeš potom špinit. Výsledky nejsou hned, ale za jak dlouho přesně je dr dostává nevím, nevolám si na ně, vždy mi říká, že kdyby tam něco bylo, zavolá, jinak se nemám strachovat.

  • U nas se chodí jednou ročně, vzdy udela ster, to musi nekam poslat a kdyby bylo neco spatne tak ti do 3 tydnu zavola, jinak kdyz se neozve, je vse ok. Dela to spejsli s vatou.

  • Ahoj, ja v CR byla na gynekologii 2x, pokazde u jineho doktora ale ve stejne ordinaci. U kazdeho jsem mela pohovor ohledne ms a podobnych, u kazdeho UTZ-ackoliv ten prvni ho provadel pres konecnik a druhy proste pres brisni steny, nic nikam "nestrkal". to mi bylo 15-16 let. Ted je mi 18, byla jsem na gynde, akorat ze v Polsku <prestehovala jsem se> a tady mi na pohovoru rekli, ze pokud nesoulozim tak stery se nedelaji. <ale nedelali mi je ani v CR>, pak me poslali zvlast na UTZ,a opet za mesic jdu zpet na pohovor. Je to trosku dementni takhle behat.. ze to nemuze jeden doktor udelat najednou.. a musis cekat pokazde mesic..

  • Verousek8930.5.2012 20:09

    U mě to probíhá tak, že mi dr. udělá stěr z děložního čípku pro cytologické vyšetření. Pak provádí kontrolu vaječníků tak, že jednu ruku vloží do pochvy, druhou rukou prohmatá břicho. Výsledky cytologického vyšetření mám vždy za 14 dní, protože je posílá do Plzně. Pak se ještě dělá vnitřní ultrazvuk. To si jen lehneš na lehátko a dr. ti do pochvy strčí sondu, na které je navlečený lékařský kondom a pomazáno lubrikantem. Nic z toho nebolí, takže se nemusíš bát :) Na prohlídku chodím 1x ročně, i když teď půjdu už podruhé za tento rok, ale to je výjimečně a stěr se dělá při prohlídce vždycky, resp. mně ho dělá vždycky.

  • ahoj, taky chodím jednou ročně. na výsledky cytologie většuinou čekám 3-4 týdny a pak volám pro výsledky.
    taky dělá vnitřní uzv a prohlédne vejcovody, vaječníky a dělohu. zkontroluje čípek, prohmatá břicho.
    pokud se jí něco nezdá - podezření na zánět eventuelně kvasinky tak třeba nasadí i léčbu hnedka. ptá se na termín poslední ms, na problémy které mám. a někdy i na aktuální váhu.
    jinak vyšetření trvá opravdu jen chvilku 5 minut a je hotovo :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 694 otázek, kterým se dostalo 273 819 odpovědí a 411 008 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se