Gympl - ztráta času
Dobrý den, chodím do druháku na gympl a straně mě to nebaví. Učíme se složité věci, odborné názvy, které stejně hned zapomeneme nebo si zase vysvětlujeme něco tak dlouho, že se málem unudím k smrti. Taky se mi zdá, že mojí spoluzmžáci absolutně nic neumí a mě tak gympl nic nepřináší. Loni jsem měla samé jedničky, protože jsem se každý den asi 3 hodiny učila. Jak dlouho se myslíte učí ostatní? Už mě to nebaví, tak mě napadá, že se přestanu učit a jen si to jednou přečtu, bojím se ale že bych tak propadla. Navíc se to asi bude počítat na výšku. Potřebuju prostě poradit.. jestli to měl někdo stejně a tak. Nenapadá vás kam přejít? Popřípadě nějaké aktivity, co stě dělali abyste se trochu zabavili?
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
2.9.2020 14:25
A proč jsi na gymnázium šla? Tam chodí ti, kteří plánují vystudovat vysokou školu. Paradoxně je gympl např. pro medicínu lepší než zdrávka. Pokud tam zůstávat nechceš, tak co tě baví? Co bys chtěla dělat? Podle toho vybrat případnou jinou střední školu. Otázky na dobu učení jsou irelevantní, každý to má přeci jinak, stejně jako se svými koníčky.
-
2.9.2020 19:17
tak já třeba na gymplu jsem se učila jen na některé předměty a na jiné to nebylo potřeba, protože mě bavily .... pokud tě ale nudí všechno, tak je otázka, kde by ses nenudila ... a upřímně monology budou asi všude a to i na té vejšce, tak si dost dobře nějak nedovedu představit, co by sis vlastně představovala ty, ale pokud víš už teď na jakou vysokou školu by ses ráda dostala, tak většina vysokých škol pořádá různé kurzy k přijímačkám, můžeš se zkusit dostat tam
-
3.9.2020 9:25
Srovnávat se s ostatními je i v učení zbytečnost. Já se na gymplu neučila skoro vůbec, nejvíc mě bavily vlastní prezentace - ale k čemu ti ta informace je? Vystudovala jsem dvě VŠ a jedno ti můžu zaručit; ano, jsou semináře, kde budeš na VŠ diskutovat, ale jsou také přednášky, kde budeš poslouchat monology (dvouhodinové i čtyřhodinové bloky), přednášející často nebudou pedagogové ale odborníci z oboru, což znamená, že mohou znít někdy i zmateně, opakovat se, zapomenout na čas a "mlít páté přes deváté"... Na velkých školách jako UK se ti občas i stane, že tě na jedné hodině pochválí, na další už neví, kdo jsi. Takže určitě bych neuvažovala o změně školy, bude se to dít všude... a změna přístupu na "neučit se" vytrestá jenom tebe, pokud prospíváš, byla by to puberťácká póza. Když chceš diskutovat o tom, jak má výuka vypadat, dělej to účelně. Existují školní rady se zástupci z řad studentů nebo schránky na připomínky, taky můžeš najít někoho ve třídě, kdo to vidí stejně, založit studijní skupinu. V současné pedagogice už dávno není monolog učitele vhodná metoda, otázka je, jak to ve vaší třídě funguje, možná už učitelé na dialog rezignovali. A vzhledem k tomu, že i učitel se musí do hodin připravovat, je to pro vyučujícího jednodušší, než vymýšlet něco zábavného. Tady se může hodit strategie, že oceníš, když pro vás něco připraví (pracovní listy, diskusi, hru, četbu mimo učebnici...). I učitel je jen člověk, když uslyší blbou větu "dneska mě to bavilo", je to motivace k tomu připravit něco častěji, když si budou myslet "nebaví mě to, jsou natvrdlí, tak jim to jen odvykládám", bude ten pocit rezignace na obou stranách a ty budeš otrávená dál.
-
2.9.2020 15:15
Jak dlouho se učí ostatní - podle svých možností. Pokud ti přijde doba na učení dlouhá, projdi si knihu Nauč se to na 1* a třeba zjistíš, že se doposavaď učís blbě a máš možnost se vše naučit mnohem rychleji, stačí pár drobných změn... platí také, že když člověka učení nebaví, o to déle mu trvá, než se je naučí. U mě to byl vždy dějepis - proto jsem v něm měla nejhorší známky. Defacto to byl první předmět, z něhož jsem měla na SŠ za 3 a "zkazil" mi tak velmi hezké vysvědčení
-
3.9.2020 14:31
No, tři hodiny denně jsem se neučila snad nikdy s výjimkou pár dní před maturitou. Prostě jsme si s kamarádkou přečetly o přestávce před hodinou sešit a stačilo to. Neměla jsem samé jedničky, většinou trojku z chemie a kolem tří až pěti dvojek. Odpoledne jsem měla dvakrát týdně dvě hodiny zpěv, jednou týdně tři hodiny orchestr, hodinu klavír/varhany, tři hodiny tanec, víkendy a krátké prázdniny jsme jezdili na soustředění nebo koncerty. Takže fakt jsem se nenudila.
-
4.9.2020 2:26
Mě vyhodili po 6ti letech z pardubické VŠ kvůli jedna a půl bodu.
Proučené dny, noce, nervy, stres, depky, k čemu všechno? Pouze k frustraci?
Naprosto Ti rozumím. Věci, které se ve škole učíme, jsou v praxi k ničemu.
80% jde na vědění, 20% jde na praxi.
Ale aspoň si dojeď tu střední a pak už si jeď svoje.
Hodně štěstí.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.