Dvouměsíční výpovědní lhůta - pomoc

Otázku položila: Anonymní uživatelka #412488 20.9. 20:12

Ahojky:( jsem v nemilé situaci. Pracuji již pulroku v jedné praci takže tříměsíční zkušební dobu mám již za sebou. Jenže se naskytla nečekaná situace že se v práci bude měnit pracovní doba, směny. Pro všechny budou povinné 12 hodinové směny, a ty já dosud nedělala protože jsem od začátku říkala že je dělat nechci. Jinak bych v ty práci nezůstala. Vědět to dřív nebo ve Zkusebce. Jenže jsem se to dověděla již po zkušební době. Přichází totiž jiná vedoucí a od začátku října to bude takto. Já tady tyto směny nechcu a ani nezvládám, psychicky ani fyzicky. Prostě jsem ten typ člověka co klidně bude makat od pondělí do pátku ale osmi hodinové klasické směny. Dělala jsem 10 hodinové směny a i ty pro mě už byly hodně. V poslední době mám navíc psychické potíže, budu docházet i k psycholožce a zvažují se i léky. Prostě nebudu zvládat takové směny mezi kterými bych neměla ani dostatek spánku, (do práce se musí chodit již na 8:15 a s uzávěrkou se konci 21:15 ) takže to vlastně je spíš 13hodinova směna. Mezi kterou bych s cestou domů sprchou večeři a ranní cestou do práce měla tak 5-6 hodin spánku a to já odjakživa nezvládám. Dvě nebo tři dvanáctky (třináctky) po sobě by mě zničily. Psychicky i fyzicky. Vždy jsem pracovala v práci osmi hodinové směny od po do pá takže o lenosti ci neschopnosti to fakt není prostě jsou dva typy lidí některým vyhovuje to co mě někomu si oddělat tři dvanáctky a mít volno ale to já prostě nezvládám. 🙃 Navíc jsem neměla prostor na rozhodnutí jen tak bylo oznámeno že se to bude měnit a s tím já prostě nesouhlasím, a jak říkám do takové práce bych ani nenastoupila. Řeším to že mám bohužel dvouměsíční výpovědní lhůtu, a tu já prostě nezvládnu oddělat. Navíc si třeba něco do té doby najdu, a budu potřebovat prostě odejít. Prosím jak to mám řešit ? Děkuji.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • eliskao20.9. 20:42

  Ahoj, ptala jsem se muže - dělá v odborech. Pokud máš prac. smlouvu, máš tam i to že děláš v 8 hodin směnách. Pokud se mění na 12 hod. a ty s tím nesouhlasíš - firma ti musí umožnit odejít a dát ti odstupné.

 • A to uz si tu vypoved dala? Je moznost ze se s nimi bude dat domluvit na vypovedi dohodou.

 • Francy20.9. 20:43

  Vždy mě zajímalo, co by se stalo, kdybyste jim oznámila, že končíte a od nového měsíce prostě nepřijedete. Nějaký záznam? V zápočtovém listě absence? Zajímá to pak vůbec někoho? V okolí mám lidí, kteří buď změnili práci po skončení smlouvy, případně po výpovědní lhůtě.

  Jinak absolutně rozumím, že nechcete pracovat 12ctky. Dělala jsem noční při škole a byl to děs 😬

 • kachnikalendar21.9. 12:20

  Ahoj, pokud jsi to ještě nevyřešila, tak mě napadá, že bys mohla zkusit získat lékařský posudek, že nemůžeš pracovat v 12h směnách (ovšem nevím, kdo a zda vůbec by ti ho případně vysvatvil). Pokud bys takový posudek měla, pak by ho zaměstnavatel musel respektovat.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 173 otázek, kterým se dostalo 255 277 odpovědí a 397 053 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist