Dcera chce dělat v zoo

Otázku položila: Anonymní uživatelka #451109 7.8.2022 20:47

Omlouvám se ale nevím kam jinam napsat.......Má dcera (brzy 15) mi řekla že po ZŠ chce na SŠ se zaměřením na chov exotických zvířat. Je to chytrá ve škole prosperující holka a navíc je to ostuda že se chce zahrabat v hnoji.....

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Co je na tom za ostudu? Po se může pokračovat na veterinu...hlavně ať dělá co bude bavit jí..

 • Laaaaaaaaaaaaa7.8.2022 22:13

  Já pracuji v zoo a tu práci miluju. Trochu mě mrzí, že píšete, že tu práci považujete za ostudu. Je to naplňující, náročná práce. Jako máma byste ji měla podporovat v tom, co chce dělat.
  Mezi mými kolegy jsou vzdělání lidé, několik z nich má bakalářský, dokonce i inženýrský titul. Já sama mám střední veterinu a dálkově studuju vysokou školu. Je to ostuda?

 • tu školu a práci budete dělat vy nebo dcera?
  proč má spousta rodičů potřebu zpochybnovat přání svých dětí ohledně budoucího studia?
  proč je potřebují vmanipulovávat do nějakých svých škatulek a představ o tom, co by měly? Uplatnovat na ně svoje nesplněné sny a představy, které jim samotným nevyšly a tak chtějí, aby to dělaly děti, i když ty k tomu nemají vlohy nebo chut.
  v čem je ta práce horší než jiná? spousta prací je nedoceněných a přitom velmi potřebných. řemeslu dnes spousta rodičů nechce dětem dovolit se vyučit a přitom je to něco, co má velkou šanci na uplatnění, protože řemeslníků je málo. A ti co jsou nestačí uspokojit poptávku. V tomto oboru co si vaše dcera vybrala to je podobné. Navíc nikde není psáno, že tam 100% vydrží.

 • Kvitek.bily8.8.2022 15:25

  Pracuji v zoo a nikdy by mě nenapadlo,že jsem zahrabaná v hnoji. Naopak je to velice záslužná a důležité práce. Na jakékoli pozici. Všichni dohromady jsme totiž tým,který chrání přírodu a navrací zvířata zpět do jejich domoviny,odkud je člověk vyhubil. Já bych byla hrdá n to,kdyby moje dcera jednou v zoo pracovat chtěla. Ano,je to tvrdá práce,ale není na ní nic ostudného. Ostudný je Váš přístup ke dnům Vaší dcery.

 • macicekkajik8.8.2022 13:51

  Až budu mít děti, je mi jedno, co budou dělat, hlavně když to budou dělat dobře. A je mi jedno jestli to bude dělník nebo vysokoškolský titul. Podpora dítěte, v tom co chce, je od rodičů to nejdůležitější. Pokud dceru budeš do něčeho nutit, nebude jí to bavit a takové studium je pak k ničemu. Nebude šťastná a školu třeba ani nedodělá.

 • Francy8.8.2022 8:32

  Vy jste ale hloupá nána 8-o

 • Sherii9.8.2022 15:14

  Paní. Vyndejte si prosím hlavu ze zadku. Naši do mě celý život hustili, že existuje jen medicína nebo práva. Měla jsem naprosto vymytý mozek. Medicínu jsem studovala rok a uvědomila jsem si, že to není absolutně pro mě, že jen plním sen mámy a babičky. Byla jsem nešťastná a nevěděla jsem kudy kam, protože mě ani nenapadlo uvažovat někdy nad něčím jiným. Nakonec jsem vystudovala chemii s titulem Ing. ale naprosto mě můj obor nenaplňuje. Nadávám si, že jsem neměla více svou hlavu a nepřemýšlela už na gymplu, co bych chtěla dělat JÁ. Mí rodiče totiž nežijou můj život. Mají ten svůj.
  Jsem hrdá na Vaši dceru, že má jasnou představu co chce dělat!

 • Mně to přijde jako zajímavá naplňující práce, akorát bych měla strach, kdyby třeba chtěla dělat se šelmami.

 • Ať jde na gymnáziu a pokračuje na veterinu. Z gymplu má větší šanci že ji vezmou. Jinak pokud chce střední s vet. zaměřením ať počítá, že se bude hůř dostávat na vysokou. Ono to není o hnoji nebojte. Sama mám SŠ s vet.zamerenim ( na VS jsem už nechtěla z rod.duvodu ) a dělám zootechnika, kdybych měla VS a titul mám asi víc peněz. Ale v hnoji se hrabat nemusím když nechci, ovšem já to mám ráda takže i ty vydle občas vezmu do ruk když není co jiného na práci , člověk si u toho vyčistí hlavu.

 • Kamarádka studovala veterinu jako spolužačku měla paní, která vystudovala práva a řekla, že veterinární je daleko těžší než ta práva… Práce se zvířaty je nádherná a měla byste ji v tom podpořit a nechávat se jak hloupý a neempatický člověk. To, co jste napsala, je jak z úst opravdu neinteligentního člověka a jako matku bych vás nechtěla. Měla byste se za sebe stydět.

 • 100x raději dělat v ZOO u zvířat🙏 než práci s lidmi 😒 podpořte svojí dceru a přestaňte si honit svoje sny na ní,u mne má Vaše dcera velký palec 👍

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 309 otázek, kterým se dostalo 271 900 odpovědí a 409 947 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist