Covid a ztráta čichu a chuti

Otázku položila: Anonymní uživatelka #249035 31.7. 15:27

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti se ztrátou čichu a chuti při Covidu.
Doma jsme to chytli všichni a já přišla o čich, ale tak nějak neúplně. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost a zda se mu čich vrátil, co pomohlo, nebo zda se to vrátilo zpět samo a nebo zda nevrátil vůbec.
Moc děkuji za odpovědi.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Lidija31.7. 16:29

  Ahoj, také jsem si při Covidu zažila ztrátu čichu a chuti. Několik dní jsem čichala ke všemu možnému a představovala si jak to voní. Po pár dnech se mi začal čich i chuť vracet.

 • taky sjem ztratila čich a chut na pár dní. pak se to zase začalo zlepšovat. za týden už to bylo v normálu.

 • manžel rok a půl po covidu bez čichu :-D občas něco zacítí (např. hodně pokaděná plína), ale jinak spíš nic. Byl s tím u Dr., tam dostal vynadáno, že měl přijít dřív (byl tam cca po půl roce po covidu). Dostal na to prášky a sprej do nosu, ale bral to chvíli a pak se na to vykašlal, tak nevíme, zda by to pomohlo. Doktorka říkala, že se o té covidové ztrátě čichu moc neví, takže léčba spíš pokus-omyl (samozřejmě v rámci nějakých povolených medikací).

 • dina31.7. 23:31

  Já ztratila taky obojí, chuť přišla po 14 dnech a čich až tak po měsíci...

 • kristyrychla31.7. 23:56

  Také jsem téměř nic necítila v době, kdy jsem měla covid. Stejnou zkušenost měla i moje tchýně. No a jak jsme na to přišly? Víte, já jsem pro mě a manžela, tchýni, která měla přijet druhý den, udělala česnekové placky. No a když se manžel zakuckal a já ani tchýně nic necítila, tak to bylo jasné.

 • Taky jsme pei covidu s manželem ztratili čich a chuť. Chuť se vrátila asi do 10-14 dnů, čich se castecne obnovil po mesici, ale úplně se vrátil cca po půl až trictvrte roce (už si nepamatuji presne), sám, nijak jsme "netrenovali".

 • Já ztratila obojí po covidu, bylo to hodně nepříjemné, proto jsem chtěla čich i chuť nabýt zpátky. Pomohl mně až olejíček z několika bylin, je to hodně aromatické a "protáhne" se to opravdu všude. :-D Můžu zaslat odkaz do soukromé zprávy

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 043 otázek, kterým se dostalo 266 897 odpovědí a 406 000 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist