Cisarsky rez

Otázku položila: aknela89 11.1. 6:06

Ahoj,
Jdu mozna s trochu blbym dotazem, ale opravdu netusim.
Za 14 dni me ceka planovany cisar. Problem je, ze mam uz delsi dobu rymu (uz cca od zacatku prosince). Je mozne jej privest i tak? A muzu si i v takovem pripade vybrat zda chci jen castecnou narkozu ci uspat uplne?
Nejak si nedokazu predstavit, ze lezim na sale a najednou potrebuji smrkat

 • 13.01.2019 12:57:48 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • WojKa11.1. 7:20

  Asi bych tyto dotazy směřovala přímo na lékaře v porodnici, ale ze své zkušenosti musím říct, že bych dobrovolně do celkové anestezie nešla.
  Každopádně ať je vše v pořádku. :)

 • A.t.i11.1. 8:36

  Ja měla plánovaný cs při zánětu prudusek (crp 319). Narkoza mohla byt jen spinalni, celková by byla moc riziková. A na smrkani zapomeň. Za prvé to bolí naprosto nepředstavitelně a za druhé první 1-2 dny břišní svaly vůbec nefungovaly, byly mrtvý a až tehdy jsem zjistila, co všechno člověk zatina za svaly, když se chce vysmrkat nebo zakaslat. Bude to znít hodně nechutně, ale naučila jsem se ty hleny vcucnout do pusy a pak vyplivnout. Jinak to nešlo. A až to šlo, tak si najit nějakou skroucenou polohu, ve které smrkani bolelo o trochu míň. Na sále to vubec nehrozilo, až po prsa to tělo nebylo moje. Chtěla jsem si jen odkaslat a vůbec nic mne neposlouchalo.

 • je potřeba rozlišit celková narkoza a lokální anestezie (umrtvení) - at už spinální nebo epidurální.
  jak padlo - zapomen že budeš zvládat něco takového udělat. když jsem se probrala z narkozy, tak sem měla neskutečnou bolest břicha když sem zakašlala. jediná možnost téměř nekašlat, smrkání bude velmi podobné. na sále těžko budeš moci takové věci nějak moc dělat, maximálně otřít nos.
  co se výběru zda lokální nebo celkovou anestezii týče tak mně třeba epidurál (pro pokračování porodu) nešel napíchnout a šla sem na císaře do celkové. po epidurální si některé holky stěžovaly na bolest zad a to dlouhodobou a i bolest až do noh.
  a nejsem si jistá, zda po celkové se nemůže vstávat dřív než po spinální/epidurální. mně po celkové vertikalizovaly za 12h.

 • petulinkaa1311.1. 11:56

  no jak už bylo řečeno, smrkat, kaslat po cisari je první tři dny fakt bolest, i hlen jsem vykašlavala pul hodiny na etapy :-D ja mela první ukutni CS, druhy planovany. V prvním případě mi chtěli dát spinal (pokus se nedařil a následky dodnes) druhy CS jsem chtěla hned celkovou narkozu a do jiné už bych ani nikdy nesla!!!! naštěstí jsem celkovou zvladla poprvé i podruhé dobře, jako když člověk spal místo 8 hodin tak dvě hodiny :-D ale dobrý 😉 neprospala jsem den, prvni cisar byl v 8 večer takže v noci jsem spala a druhy byl před 8 ráno a celý den jsem byla normálně vzhuru a spala až v noci 😉(kazdopadne nevím jestli při nemoci jo ryma, kašel dají celkovou narkozu 🤔 porad se v porodnici 👍

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 335 otázek, kterým se dostalo 242 335 odpovědí a 380 278 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist