Chozeni s detmi ven v tropickych teplotach

Otázku položila: Anonymní uživatelka #398723 13.6. 13:28

Ahoj. Zeny, chodite se svymi detmi v techto silenych vedrech ven? Myslim treba v tuto denní dobu.
Mam 3 mesicni miminko a lekar nam doporucil moc ven nechodit, spise jen v brzkych nebo naopak pozdnich hodinach. Mam si pripadat jako spatna matka, kdyz mu v tomto davam za pravdu? Jsou lidi kteri tento nazor odsuzuji, pripadam si kvuli tomu spatne.

 • 13.06.2019 17:31:42 - full.avl změnila kategorie otázky
 • 13.06.2019 17:31:42 - full.avl změnila titulek otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Speedy6113.6. 13:43

  Moje dcerka se narodila loni začátkem června. V takových vedrech jsem chodila opravdu jen brzy ráno nebo až po páté hodině. Ani pro mě to není nic příjemného. Letos dělám totéž a i na zahradu od 11 do 15:00 nechodím. Když venku, tak ve stínu v bazénku, na dece... Malé děti do tří let by neměly chodit na sluníčko. Jejich kůže a to hlavně do roku věku je hodně citlivá. Snadno se spálí a kůže si to pamatuje po celý život. Tříměsíční dítko nemá ještě plně vyvinutou termoregulaci a přehřátí, dehydratace je velmi rychlá. Děláš to správně.😉

 • majke13.6. 14:32

  Ja bych sla taky ven az pozdeji a nebo nekam do lesa, kde je chlad. Jinak v tech parakach se drzim spis s malou doma.

 • Kdybych nemusela do práce, nejdu ven ani já :-D a to máme v práci okolo 40 stupnu...

 • zaplatilkova13.6. 14:45

  mám dvě letní děti a trávili jsme to převážně doma v chládku případně venku ve stínu, v bazénku a hlavně permanentně na prsu :-D

 • stupidiack13.6. 17:44

  I mého 4letého se snažím v tuto denní dobu chránit před sluncem a horkem, natož miminko (taky mám 3měsíční). Do roku by vůbec neměla chodit na slunce, jejich pokožka je příliš tenká. A já vedra taky nesnáším, takže jsme skoro celý den zavření doma. A nechápu, proč bys měla být špatná matka, lékař má pravdu.

 • Ja bych řekla všeho s mírou. Mam dvou a pul letou a určitě bych s ni v tehle vedrech nesla pres poledne na dve hodky na hřiště. Ale v klidu se i v tuhle dobu přemisťujeme (z návštěvy, z nakupu, pochuzky). Jen zavřené být nevydrzime. Vylitat ji nechavam venku po ránu nez zacne moc pařit. Popř. pozdeji odpoledne a to vyhledávám hřiště ve stínu. Stejně tak jsem chodila, kdyz byla miminko. V poledne na tom horku umírá snad kazdy a slunce je ostré.

 • Randgrid13.6. 20:57

  Nevydrží venku dospělý, natož mimisek. Já se řídila pocitově. Ale víceméně jak doporučuje lékař. Mám teda zimní děti, ale 3 nebo 6 mesicu by očko je jedno, s ohledem na horko. Sama se držím doma, kde máme nádherně. Pokud můžu. V tom vedru byimco snad ani neuslo.

 • terryk13.6. 17:06

  Myslím, že ok. V těchto vedrech není přes poledne venku dobře nikomu, pokud není naložený s mojitem v bazénu. Ráno a večer na vycházku jsou úplně optimos a dostačující. Druha blbost by samo byla nechodit ven vůbec :-)

 • mj-celka13.6. 20:40

  Ne, s takhle malým miminem jsem chodila jen brzo ráno. Teď mám 4letou a s tou jsme ven od 12:30 do většinou těch 15, někdy do 15:45. Předtím je od 10 do 12 venku se školkou.

 • buccaneerka213.6. 22:50

  Řekla bych, že záleží, kde bydlíte. U nás v pátém patře paneláku bychom se uvařily, takže venku v parku, když pofukuje vítr, je nám mnohem lépe. Jestli bydlíte v baráku a máte chládek, tak bych zůstala raději tam klidně celý den.

  Ono podle nejnovějšího doporučení WHO není prý pro dítě dobré trávit hodně času v kočárku. Osobně taky nevidím přínos, proč by měla malá sedět v kočárku 2-4 hodiny denně, pokud nemusím něco vyřídit a nemusí jít se mnou.

 • Syn je narozený v červnu.... Bohuzel jsou třeba matky které jsou samy a nemají jinou možnost než vylézt... Ne vždy to jde naplánovat... Já to řešila vlhkou plenou přes kočár... Navíc mám ještě dceru. A sedět s nima celý dny doma je fakt peklo pro všechny. Takže chodíme i v poledne. A držíme se ve stínu. Konec konců venku teploměr ukazuje 32 ve stínu a doma 30. Takže to vyjde dost podobně.

 • Zanthia114.6. 9:14

  A co byste ještě chtěla slyšet, když už vám to řekl i lékař? Samozřejmě že přes poledne to v tropických vedrech nesvědčí nikomu. Já osobně když byla dcerka v tomto věku, tak jsem s ní v horkých letních dnech chodila vždycky ven ráno, třeba od 7 do 10. Pak už ne, nepřipadá mi, že by se to po 14. hodině nějak lepšilo, u nás často teplota kulminuje kolem 17 hod. Teď, když malá už běhá, tak jí třeba odpoledne napustím bazének, ale i to až po 15. h. (Ona většinou přes poledne spí a obědvá až potom třeba až kolem 14, tak nám to tak i vyjde a polední vedra je asi nejlepší prospat.) Nicméně samozřejmě chápu, že když někdo bydlí ve vysokém patře a má doma hic jako venku, tak je mu pak lépe venku ve stínu. My vždycky přes noc vychladime byt pomocí sady větráků a otevřených oken a přes den zatáhneme a udržíme v bytě o dost lepší teplotu než je venku.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 379 otázek, kterým se dostalo 242 498 odpovědí a 380 459 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist