Alergie - syn 6 let

Otázku položila: Lenka859 18.6. 7:10

Ahoj, u syna se projevila alergie asi na pyl, k alergoložce nevím kdy se dostaneme a chtěla bych mu ulevit. zirtec, se mi zdá, že pomáhá jen minimálně, ale chtěla bych pořídit kapky do očí a nosu (zatím používáme jen vincentku) Nejsem zastánce léků, ale teď je asi nejhorší období a nemůžu se koukat jak chudáček pořád soplí a má červené oči, i když to snáší opravdu statečně. Máte někdo tip, osobní zkušenost? Děkuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • proč nevíš kdy se dostanete k alergoložce? můj tatka ted třeba byl objednán za nějaké 3 týdny.
  a "asi alergie" není diagnoza. alergické kapky do očí i nosu jsou většinou na předpis - mohl by případně napsat i praktický lékař.
  základem je umýt obličej po příchodu domů, ideálně i vlasy, převléci oblečení.

 • ailinnon18.6. 10:45

  Chápem, ale treba sa čím skôr objednať k alergologicke... Práve riešim to isté, len môj syn má rok a pol. Už to mame síce za sebou... Trvalo to cele 3 mesiace🙄... Kým nás objednala, vyšetrili, výsledky. Je pravda, že sme sa dozvedeli na čo je alergický, to ale nepomôže, keď ma teraz alergiu, nič to nemení na jeho stave. Predpísala nám zodac kvapky. Skúste zavolať obvodnému lekárovi, či by vám ich nemohol dat na predpis, aby sa mu aspoň na chvíľku uľavilo. Určite to aspoň sčasti pomôže a v lekárni si pýtajte nejaké voľnopredajné kvapky do nosa, pripadne oči pre6 ročne dieťa... Určite tam niečo majú. Ja tiež nie som extra na lieky, ale keď je akútny stav, tak to treba riešiť.
  Poznám ľudí, ktorým pohohla akupunktúra, alebo psychoterapia... To je však dlhodobé riešenie, akútne to nepomôže.

 • Eika18.6. 11:22

  U nás trvá 6 měsíců než vás vezmou. Syn ma také alergii, tak mohu doporučit bud livostin do očí a nebo vividrin - ten můžete kapat častěji a pomáhá to. Také jsem alergik a používám vivivdrin. Livostin je do očí i do nosu, tak můžete zkusit tohle. Zyrtec, je fajn, ale syn po něm může být dost spavý. Je možné použít i kapky fenistilu, ale po něm je také dost únava, doporučují se dávat večer před spaním.

 • Mně se osvědčil z volně dostupných Claritine, beru ho večer, abych předešla únavě přes den, často léky na alergii způsobujou únavu. Používala jsem kapky do očí Livostin, ale strašně mě pálily, to se nedalo. Pak jsem zkoušela myslím klasický, taky nic moc. A ty na předpis (bohužel název nevím, ale byla to sada kapky do očí a sprej do nosu), to mě pálilo taky. Během dne si umývám oči studenou vodou, aby tam ten pyl nebyl a dobrý. Sprej do nosu taky letos nepoužívám, měla jsem od nich ještě víc podrážděnou sliznici, používám do nosu akorát mořskou vodu ve spreji. Uvolní rýmu a zvlhčuje sliznici, takže pak nepálí a není tak citlivá. Případně pokud nepomůžou volně dostupný léky, může to předepsat i praktický lékař, taky mi kdysi dětská předepisovala léky na alergii. :)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 064 otázek, kterým se dostalo 263 028 odpovědí a 402 887 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist