Adaptace dítěte po dovolené - problémy se spánkem

Otázku položila: buccaneerka2 30.7. 11:58

Prosím Vás, máte někdo zkušenost s cca dvouletým dítětem, že by se po dovolené (14 dní, dlouhá 11hodinová cesta autem) nebylo schopné adaptovat zpátky na domov? Vrátili jsme se v pondělí dopoledne z Chorvatska, mysleli jsme, že v noci bude dcera spát v autě, jenže spala za celou noc jenom tři hodiny (od půlnoci do jedné a pak až od pěti do sedmi). Doma kolem poledne odmítla spát a udělala první hysterickou scénu. To jsem tomu ještě nepřikládala velkou váhu, brala jsem, že je unavená, tak usnula později. Večer šla spát ve standardním čase, ale po hodinovém pláči, plazení po zemi, bití hlavou do země. V noci se probudila ve 4 ráno, zavolala mě, nakojila se a spala do rána. Jenže v úterý i středu scény před denním i nočním spaním. Zhoršuje se to a já už si nevím rady. Myslela jsem, že to jsou zuby, ale nejsou. Nic jiného ji prý nebolí, to už umí ukázat, když bolí.
Přes den je úplně spokojená, zlatá, ale jak začne být unavená a má jít spát, hodí se na zem, bije hlavou do země, válí sudy, u toho hrozně pláče až křičí, když se jí dotknu, tak křičí au a utíká, když se jenom přiblížím, tak už na dálku mě odstrkuje pryč. Odmítá kojení, odmítá svého usínáčka, bez kterého nedala dva roky ani ránu, odmítá abych ji držela v náručí....

Prosím vás, řekněte mi někdo, že je to jenom pomalejší adaptace na změnu prostředí, že se to poddá, že to bude lepší....

 • 30.07.2020 13:43:21 - yamd smazala komentář od Anonymní uživatelka #412791
 • 30.07.2020 13:43:16 - yamd smazala odpověď od Anonymní uživatelka #412791

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Asi bude typ dítěte, který se těžko adaptuje na změny :) ..děti jsou různé, my jsme zase naopak s manželem velice cestovatelský typ a máme štěstí, že nás dvouleták je to samý - zvykne si všude, usne všude, doma nemá problém se okamžitě vrátit do starých kolejí..před 3/4 rokem jsme s nim byli letadlem daleko, 6 časových pásem dopředu a jak jsme prostě přijeli domů, tak se strašně rychle adaptoval (rychleji než my, a exrtémně rychleji než jsme vubec čekali :D ).. takže bych asi čekala až se to uklidní, no..věřím, že někdo těžko snáší přesuny a změny, lidé jsou různí, a děti to umí dát najevo takto velice nepřehlédnutelně :)

 • Danyska30.7. 18:20

  Veru,ano,nám se loni Anička po 14 dnech na chalupě taky doma hůř adaptovala.Myslim,že tak týden to trvalo,ale jistá už si nejsem.

 • Eika30.7. 20:50

  Na dovolené spala dobře?
  Nemá strach? Mohou to být i zlé sny a strach usnout. My si se spánkem užívám u druhého syna všechno možné, takže vím že je to těžké.
  Ale někdy stačí málo a spánek se rozhodí a pak nějakou dobu trvá než se to srovná zpět.
  Buďte trpělivá (zní to děsně vím), dávejte pozor ať si malá neublíží a snad se to rychle vrátí zpět. Může to být i tím kojením, jak píšete ono je to pro děti těžké jakákoliv změna a neví jak se s tím popasovat.
  Držím palce ať se to rychle srovná!!!!

 • Petrakim31.7. 10:36

  Mě se dcera blbě projevuje již po jednom dni stráveném na novém místě s novými podněty. Trvá ji to 1-2 dny, než se uklidní. Čili kdybych ji měla třeba 7 dnů někde jinde, tak počítám, že 7 dnů se bude pomalu dostávat zpět do svého původního režimu - a nejvíce to odnáší právě večerní usínání, které děláme při scénách tak, že jdeme v 9:00 večer s manželem spát, zhasneme a dítě ať si dělá, co chce - po zhasnutí většinou do 1 minuty přijde a usne, po řevu ani památky - do ničeho v těchto situacích nenutíme, protože to jsou nervy na obou stranách, které nikomu za to nestojí. A také bych pomalu počítala s nástupem období vzdoru, u nás nyní se to hodně projevuje týden při čištění zubů - takové scény jsem s ní v životě nezažila a ani jsem nečekala, že mi zde dne na den začne takto vyvádět (v minulosti měla střídavě období, kdy odmítala čištění, ale vždy jsme to nějak zvládli, nyní to je mnohem a mnohem horší). Nebojte, dcerka se uklidní, ale chce to čas a po večerech zkusit si jí nevšímat a do ničeho nenutit - zkuste třeba to, co my. Prostě jdeme jako rodina spát a ty si rozhodnit, jestli budeš při tmě si hrát nebo půjdeš taky spát.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 786 otázek, kterým se dostalo 253 781 odpovědí a 395 688 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist